Kierunki studiów KatowiceNowerodzaje studiów KatowiceStudiaStudia KatowiceStudia prawnicze

Studia prawnicze w Katowicach

Jesteś osobą dokładną o szeroko rozumianych zainteresowaniach humanistycznych? Jeśli tak, to istnieje duża szansa, że zainteresują Cię studia prawnicze. Poznaj kierunki z tej dziedziny oferowane przez katowickie uczelnie!

Gdzie iść na studia prawnicze w Katowicach? Katowickie uczelnie umożliwiają uzyskanie wysokiej jakości edukacji na standardowych kierunkach prawno–administracyjnych. Reprezentantem uczelni państwowych umożliwiających taki rodzaj studiów jest Uniwersytet Śląski, zaś uczelnie niepubliczne reprezentują Akademia Górnośląska w Katowicach oraz Uniwersytet WSB Merito Chorzów.

Jak już wspomniano, oferta katowickich uczelni w zakresie prawno–administracyjnym jest dosyć standardowa: można tu znaleźć kierunki PRAWO (realizowany jak zwykle w formie jednolitych studiów magisterskich), ADMINISTRACJĘ oraz ADMINISTRACJĘ PUBLICZNĄ. Nieco bardziej specjalistyczne podstawowych wersji tych kierunków to PRAWO W BIZNESIE realizowane na Uniwersytecie WSB Merito Chorzów.

Prawo na Uniwersytecie Śląskim

Absolwent kierunku prawo, który proponuje Uniwersytet Śląski, będzie dysponować nie tylko znajomością norm prawnych, ale – dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu procesu dydaktycznego – cechuje go zaawansowana umiejętność ich odnoszenia do stanów faktycznych, budowania argumentacji na rzecz uzasadnienia określonego stanowiska, formułowania ocen tyczących jakości stanu prawnego. 

A jak wyglądają perspektywy zawodowe absolwentów prawa? Studia prawnicze przygotowują do podjęcia pracy w zawodach prawniczych, w szczególności zaś w organach wymiaru sprawiedliwości, organach ścigania, obsłudze prawnej gospodarki, więziennictwie itp. Ukończenie studiów prawniczych upoważnia do odbycia, zakończonej odpowiednim egzaminem, aplikacji: sędziowskiej, prokuratorskiej, adwokackiej, notarialnej, czy radcowskiej. Ukończenie tych aplikacji i złożenie egzaminu jest warunkiem zatrudnienia na stanowisku sędziego, prokuratora, czy radcy prawnego albo rozpoczęcia praktyki adwokackiej, czy notarialnej. Absolwenci Wydziału znajdują także zatrudnienie w bankowości, izbach skarbowych, część z nich otwiera swoje własne kancelarie prawnicze. Ukończenie studiów prawniczych otwiera też drogę do kariery naukowej (studia doktoranckie).

Prawo w biznesie na Uniwersytecie WSB Merito Chorzów

Studia na kierunku prawo w biznesie, które ma w swojej ofercie Uniwersytetu WSB Merito Chorzów, to interdyscyplinarna propozycja – program łączy zagadnienia zakresu prawa oraz nauk ekonomicznych. Ten kierunek powstał na wyraźne zapotrzebowanie pracodawców i wspólnie z nimi został skonstruowany.

Posiądziesz umiejętność analizy aktów prawnych, rozwiniesz kompetencje biznesowe, a przede wszystkim poszerzysz perspektywy zawodowe. Zdobędziesz także wiedzę niezbędną do tego, żeby założyć lub rozwinąć własny biznes. Uzyskasz umiejętności, które pozwolą Ci odnaleźć się na rynku pracy w charakterze wyspecjalizowanego pracownika. Na zajęciach, razem z wykładowcami-prawnikami, będziesz rozwiązywać kazusy dotyczące najważniejszych gałęzi prawa.

Specjalności:

  • Negocjacje, arbitraż i mediacje
  • Prawo i finanse
  • Prawo i zarządzanie


Dowiedz się więcej o prawniczych kierunkach studiów dostępnych w Katowicach i Chorzowie, wybierając interesujące Cię pozycje z poniższej listy.

Kierunki studiów prawniczych w Katowicach 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia prawnicze Katowice. Interesujesz się zagadnieniami prawniczymi lub myślisz o karierze w administracji i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Sprawdź stronę studia prawnicze w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Prawo w Katowicach

Trzy katowickie uczelnie oferują kandydatom studia jednolite magisterskie na kierunku…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Katowicach.

Studia w Katowicach

Kierunki studiów w Katowicach

Rekrutacja na studia w Katowicach

Uczelnie Katowice / woj. śląskie

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia