Kierunki studiów KatowicenewStudia KatowiceStudia prawnicze

Prawo w zarządzaniu w Katowicach

Studenci kierunku prawo w zarządzaniu będą zdobywać umiejętności i kompetencje z zakresu zarządzania i prawa, przygotowując się do pracy w sektorze prywatnym i publicznym.

Prawo w zarządzaniu proponuje kandydatom Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. To nowy, interdyscyplinarny kierunek studiów, dla osób które są zainteresowane zdobyciem wiedzy z zakresu zarządzania i prawa. To odpowiedź na zapotrzebowanie lokalnego i regionalnego rynku pracy.

Uczelnia tworzy w ramach tego kierunku biznesowo-zorientowane programy kształcenia. Realizacja zajęć dydaktycznych przez nauczycieli akademickich będących jednocześnie praktykami/ekspertami (radcami prawnymi, doradcami prawnymi, praktykami biznesu) zapewni praktyczny wymiar kształcenia i zdobycie pożądanych na rynku pracy praktycznych umiejętności.

Wybierając kierunek prawo w zarządzaniu będziesz miał możliwość zapoznania się z zagadnieniami z prawa, ekonomii i finansów, matematyki, informatyki oraz nauk o komunikacji społecznej i mediach. Obecny rynek pracy wymaga od menedżera nie tylko wiedzy zakresu zarządzania, ale również samodzielnego rozstrzygania zagadnień prawnych występujących w przedsiębiorstwie. Zdobyte wykształcenie w zakresie nauk prawnych umożliwi absolwentowi podjęcie pracy nie tylko na stanowiskach menadżerskich, ale również w działach i departamentach prawnych.

Jak wyglądają perspektywy zawodowe absolwentów tego kierunku? Poprzez zdobytą wiedzę, umiejętności i kompetencje z zakresu zarządzania i prawa absolwenci będą przygotowani do podjęcia zatrudnienia zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym w regionie, w szczególności w małych i średnich przedsiębiorstwach w działach organizacyjno-prawnych, a w innych podmiotach w działach korporacyjnych. Ponadto absolwenci mogą pracować w działach Compliance bądź jako paralegal.

Kierunek prawo w zarządzaniu w Katowicach

Więcej informacji o kierunkach prawniczych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia prawnicze Katowice. Interesujesz się zagadnieniami prawniczymi lub myślisz o karierze w administracji i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Sprawdź stronę studia prawnicze w Polsce.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Katowicach.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Katowicach:

Studia w Katowicach

Kierunki studiów w Katowicach

Rekrutacja na studia w Katowicach

Uczelnie Katowice / woj. śląskie

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:


Czytaj więcej: studia na Śląsku

Administracja w Katowicach

Wybierasz się na studia na kierunku administracja w Katowicach? Ten artykuł dostarczy Ci najważniejszych informacji…

Studia chemiczne w Katowicach

Osoby zainteresowane studiami chemicznymi w Katowicach powinny zapoznać się z ofertą uczelni państwowych, na których…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia