Kierunki studiów Rzeszównewrodzaje studiów RzeszówStudiaStudia filologiczneStudia humanistyczneStudia Rzeszów

Studia filologiczne w Rzeszowie

Chętnym do studiowania kierunków filologicznych w Rzeszowie najbogatszą ofertę prezentuje Uniwersytet Rzeszowski. Chcesz w Rzeszowie poznać język obcy na poziomie filologicznym? To możliwe. FILOLOGIA ANGIELSKA, FILOLOGIA GERMAŃSKA, LINGWISTYKA STOSOWANA to niektóre z propozycji. Ciekawa jest również oferta studiów filologicznych w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. np. FILOLOGIA ANGIELSKA Z JĘZYKIEM CHIŃSKIM.

Studia filologiczne w Rzeszowie to przede wszystkim oferta, którą przygotował dla kandydatów Uniwersytet Rzeszowski. Kierunki filologiczne prowadzi również Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Do studiowania filologicznych kierunków nie trzeba specjalnie zachęcać kandydatów. Te studia od lat cieszą się dużą popularnością, szczególnie filologia angielska. Ta akurat w Rzeszowie dostępna na dwóch uczelniach. Ciekawa jest na pewno propozycja studiów na kierunku filologia angielska z językiem chińskim. W związku z dynamicznym rozwojem relacji gospodarczych pomiędzy UE a Chinami absolwenci nie powinni mieć raczej problemów ze znalezieniem satysfakcjonującej pracy.

Filologia angielska na Uniwersytecie Rzeszowskim

Studenci filologii angielskiej na Uniwersytecie Rzeszowskim będą mieli okazję do doskonalenia swoich umiejętności w zakresie języka angielskiego, zarówno dzięki bogatej ofercie zajęć, jak też  poprzez wyjazdy w ramach programów wymian międzynarodowych. Anglistyka to nie tylko nauka języka, ale również możliwość zdobycia wiedzy o strukturze języka, literaturze, kulturze oraz historii krajów anglojęzycznych.

Specjalności (wybierane po pierwszym semestrze studiów):

 • nauczycielska,
 • translatoryczna.

Perspektywy zawodowe – absolwenci znajdą pracę:

 • w korporacjach, firmach handlowych oraz usługowych: na stanowiskach wymagających bardzo dobrej znajomości języka angielskiego i wysokich kompetencji społecznych;
 • (w przypadku specjalności translatorycznej) jako tłumacz języka angielskiego w różnych instytucjach: urzędach, biurach tłumaczeń oraz korporacjach czy firmach produkcyjnych lub usługowych;
 • (w przypadku specjalności nauczycielskiej) uzyskany dyplom oraz tytuł zawodowy magistra uprawniają do zatrudnienia na stanowisku nauczyciela języka angielskiego w szkołach podstawowych (klasy 4-8) i ponadpodstawowych, jak również w charakterze lektora w uczelniach wyższych i na kursach języka angielskiego.

Filologia angielska z językiem chińskim w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Filologia angielska z językiem chińskim we WSIiZ łączy w programie studiów dwa najbardziej wpływowe języki świata, które staną się Twoim mocnym atutem w życiu zawodowym i przepustką do globalnej kariery.

Program na ścieżce z językiem chińskim jest ukierunkowany na specjalizację tłumaczeniową, dlatego obejmuje również aktualne techniki przekładu ustnego i pisemnego oraz wprowadza do zagadnień nowoczesnych technologii w pracy tłumacza.

Perspektywy zawodowe:

 • Tłumacz języka chińskiego,
 • Redaktor,
 • Doradca handlowy,
 • Specjalista ds. Human Resources,
 • Specjalista ds. PR,
 • Konsultant biznesowy,
 • Asystent handlowy.

Dowiedz się więcej o filologicznych kierunkach studiów w Rzeszowie, wybierając interesujące Cię pozycje z poniższej listy:

Kierunki studiów filologicznych w Rzeszowie 2024

O wymienionych na tej liście kierunkach dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia filologiczne Rzeszów. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia filologiczne w Polsce.

Czytaj również:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Rzeszowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Rzeszowie:

Studia w Rzeszowie

Kierunki studiów w Rzeszowie

Rekrutacja na studia w Rzeszowie

Uczelnie Rzeszów

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia