Kierunki studiówKierunki studiów KielceStudia KielceStudia medyczneTOP Kielce

Pielęgniarstwo – Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Kierunek pielęgniarstwo na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach realizowany jest  w formie studiów dwustopniowych. Studia I stopnia doprowadzą Was do uzyskania tytułu  licencjata pielęgniarstwa a studia II stopnia pozwolą uzyskać tytuł magistra.

Program studiów na kierunku pielęgniarstwo w Instytucie Nauk o Zdrowiu UJK opracowano zgodnie z obowiązującymi standardami  i realizowany jest z wykorzystaniem  metod aktywizujących w nowocześnie wyposażonych pracowniach specjalistycznych oraz Centrum Symulacji Medycznych.

Nauczanie  praktyczne odbywa się w specjalistycznych oddziałach klinicznych przystosowanych do kształcenia studentów.  Wszystkie zajęcia prowadzą profesjonaliści z dużym doświadczeniem klinicznym i dydaktycznym.

Studia przygotowują do sprawowania  profesjonalnej opieki  medycznej nad pacjentem. W ramach nabytych kompetencji absolwent pielęgniarstwa przygotowany jest do rozpoznawania potrzeb zdrowotnych, diagnozowania stanu zdrowia  pacjenta, planowania i sprawowania  profesjonalnej zindywidualizowanej  opieki pielęgniarskiej, samodzielnego  udzielania określonych świadczeń zapobiegawczych, diagnostycznych, leczniczych oraz do prowadzenia edukacji zdrowotnej.

Kierunek ma profil praktyczny i mieści się w obszarze kształcenia z zakresu nauk medycznych, nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej.

Materiały: opis kierunku na stronie Uczelni

Więcej informacji o kierunkach medycznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia medyczne Kielce. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Kielcach..

Poznaj inne propozycje kierunków:
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Kielcach:

Studia w Kielcach

Kierunki studiów w Kielcach

Rekrutacja na studia w Kielcach

Uczelnie Kielce

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia