KulturaZ życia uczelni

Trwa konferencja Visible Evidence na UG

W dniach od 10 do 14 sierpnia 2022 roku w Centrum Filmowym UG im. Andrzeja Wajdy oraz na Wydziale Filologicznym UG odbywa się międzynarodowa konferencja filmoznawcza poświęconych filmowi i mediom w wymiarze światowym.

Centrum Filmowe UG im. Andrzeja Wajdy i Wydział Filologiczny UG będą w dniach 10-14 sierpnia br. gospodarzami 28 edycji konferencji „Visible Evidence”. To jedna z najbardziej prestiżowych konferencji poświęconych filmowi i mediom w wymiarze światowym.

Wymyślona niemal 30 lat temu, wędruje po świecie, organizowana co roku w innym miejscu. Jej gospodarzami były m.in. ośrodki uniwersyteckie w takich miastach jak Los Angeles, Buenos Aires, Stambuł, Canberra, Sztokholm, i wiele innych.

W tym czasie„Visible Evidence” przestała być jedynie konferencją, a stała się istotną marką, miejscem wymiany myśli i informacji dzięki wspólnej liście mailingowej, formą nawiązywania kontaktów, a także realizowania i promowania inicjatyw wydawniczych.

W konferencji weźmie udział ponad 200 badaczy i praktyków z całego świata. Około 1/3 uczestników będzie się łączyć zdalnie.

Oprócz obrad pokazywane będą również filmy dokumentalne. Konferencja uzyskała wsparcie finansowe Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu „Doskonała nauka”.

Więcej informacji na stronie UG oraz na Facebooku

Oficjalna strona wydarzenia: www.visibleevidence.org

ZOBACZ RÓWNIEŻ: UNIWERSYTET GDAŃSKI – AKTUALNOŚCI, REKRUTACJA NA STUDIA

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia