KarieraKursy i szkoleniaNowe

Uczelnia Vistula uruchamia kolejne, darmowe kursy języka polskiego dla ukraińskich uchodźców

Akademia Finansów i Biznesu Vistula organizuje kolejne darmowe kursy języka polskiego dla ukraińskich uchodźców. Tym razem projekt jest realizowany w ramach programu „Solidarni z Ukrainą” Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej NAWA. Kursy są adresowane do obywateli Ukrainy, którzy byli studentami ukraińskich uczelni w roku akademickim 2021/2022 i przybyli do Polski nie wcześniej niż 24 lutego 2022 r.

Nauka języka polskiego plus stypendium

Kursy rozpoczną się 1 maja i potrwają do 30 września. Może z nich skorzystać 180 osób. Przewiduje się utworzenie 12-tu grup. Celem kształcenia jest osiągnięcie przez słuchaczy znajomości języka polskiego na poziomie B1 lub B2, w zależności od poziomu wyjściowego.

W trakcie kursów wszyscy ich uczestnicy otrzymają dodatkowo stypendium NAWA w wysokości 1500 zł miesięcznie.

Warunki uczestnictwa w kursie

Kursy języka polskiego są skierowane do osób, które mają ukraińskie obywatelstwo, były studentami ukraińskich uczelni w roku akademickim 2021/2022 i przybyły do Polski nie wcześniej niż 24 lutego 2022 r., kiedy rozpoczęła się rosyjska agresja na Ukrainę. Zapisy już trwają. Chętnych prosimy o zapisy TUTAJ.

Darmowe kursy języka polskiego są realizowane przez Akademię Finansów i Biznesu Vistula w ramach programu „Solidarni z Ukrainą” NAWA*. Ich celem jest umożliwienie ukraińskim uchodźcom kontynuowanie studiów w Polsce, prowadzenie rozprawy doktorskiej lub odbycie innych form kształcenia w polskich uczelniach i instytutach.

Wielki sukces kursów języka polskiego w Uczelni Vistula

To już kolejne kursy języka polskiego dla ukraińskich uchodźców, które prowadzi Akademia Finansów i Biznesu Vistula. Uruchomione w marcu lekcje online dla dorosłych i nastolatków cieszyły się ogromną popularnością. Z zajęć korzystają osoby, które potrzebują zyskać podstawowe umiejętności, aby móc komunikować się w codziennych sytuacjach.

Studium Języków Obcych Akademii Finansów i Biznesu Vistula ma ogromne doświadczenie w nauczaniu obcokrajowców języka polskiego. Uczelnia jest międzynarodową szkołą biznesu, która kształci tysiące studentów z ponad stu krajów. Prowadzi przy tym studia podyplomowe z zakresu metodyki nauczania języków obcych oraz metodyki nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego. Współpracuje z wybitnymi specjalistami.

Академія Фінансів і Бізнесу Вістула в рамках програму «Солідарність з Україною» Національного Aгентства Aкадемічних Oбмінів NAWA відкрила набір на безкоштовні підготовчі курси польської мови, як іноземної, для біженців – громадян України, які були студентами українських вищіх навчальних закладів 2021/2022 навчального року та прибули до Польщі не раніше 24 лютого 2022 року.

Курси розпочнуться 1 травня 2022 року і триватимуть до 30 вересня 2022 року. Під час курсу всі учасники додатково отримують стипендію NAWA у розмірі 1500 злотих на місяць. 

Запуск курсів залежить від фінансування NAWA.

Якщо ви зацікавлені, будь ласка, зареєструйтеся ТУТ.

Свої запитання, будь ласка надсилайте на електронну адресу solidarni.ukraina@vistula.edu.pl

*Uruchomienie kursów w ramach programu „Solidarni z Ukrainą” NAWA jest uzależnione od przyznania dofinansowania ze środków NAWA.

(Materiały prasowe Uczelni Vistula)

Więcej: vistula.edu.pl

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia