Uniwersytet Jagielloński – najpopularniejsze kierunki studiów w rekrutacji 2021

Uniwersytet Jagielloński podobnie jak wiele innych uczelni państwowych zakończył etap rejestracji kandydatów na jednolite studia magisterskie oraz pierwszego stopnia prowadzone w języku polskim dla polskich obywateli. Przedstawione statystyki pokazują, które kierunki studiów z oferty najlepszego polskiego uniwersytetu cieszyły się największym uznaniem kandydatów.

Uniwersytet Jagielloński odnotował wzrost zainteresowania swoją ofertą w porównaniu z tym, co wydarzyło się rok temu. Wolę zdobycia indeksu UJ potwierdziło 400 osób więcej. Jak rozłożyło się zainteresowania na oszczególne kierunki studiów?

Podium popularności to dwukrotnie kierunek psychologia oraz kierunek prawo. Inne popularne kierunki to kierunek lekarski w Collegium Medicum UJ oraz filologia angielska.

Psychologia w tym zestawieniu pojawia się dwukrotnie ponieważ realizowana jest jako studia jednolite magisterskie na dwóch wydziałach Uniwersytetu. Więcej chętnych było na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ. Trochę mniej na Wydziale Filozoficznym UJ.

Ranking popularności kierunków UJ – rekrutacja 2021

  1. psychologia na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej (1917 osób)
  2. prawo (1820 osób)
  3. psychologia na Wydziale Filozoficznym (1396 kandydatów)
  4. kierunek lekarski (1146 osób)
  5. filologia angielska (1141 aplikacji).

Ważne jest również zestawienie kierunków, na których trudność uzyskania indeksu ze względu na konkurencję była największa. Jak informuje Dział Rekrutacji na Studia UJ:

Największą liczbą kandydatów na jedno miejsce cieszyły się te same kierunki, co w zeszłym roku: filologia orientalna – japonistyka (17,18 osób na miejsce), ekonomia (16,28 osób na miejsce) oraz studia nad Koreą (15,4 osoby na miejsce). Niełatwo będzie również zostać studentem kierunków finanse, bankowość, ubezpieczenia (14,15 osób na miejsce) oraz studia nad Japonią (13,27 osób na miejsce).

Ranking kierunków na UJ ze względu na liczbę kandydatów na jedno miejsce

  1. japonistyka – 17,18 osób na miejsce
  2. ekonomia – 16,28 osób na miejsce
  3. studia nad Koreą – 15,4 osoby na miejsce
  4. finanse, bankowość, ubezpieczenia – 14,15 osób na miejsce
  5. studia nad Japonią – 13,27 osób na miejsce

ku akademickim 2021/2022 przygotowano 8700 miejsc stacjonarnych oraz prawie 1200 miejsc niestacjonarnych. Łączna liczba rejestracji na studia pierwszego stopnia oraz jednolite magisterskie wyniosła 33 562.

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia