Wzornictwo przemysłowe – studia z projektowania na Politechnice Opolskiej

Jeśli marzysz o kompetencjach w zakresie problematyki związanej z projektowaniem przedmiotów codziennego użytku – tworzenia nowych wzorów przemysłowych, studia na kierunku wzornictwo przemysłowe, mogą okazać się najciekawszą dla Ciebie ofertą. Studia w Opolu proponuje Politechnika Opolska.

Studia na kierunku wzornictwo przemysłowe to propozycja dla kandydatów, którzy wykazują dużą wrażliwość estetyczną i rozwiniętą kreatywność. Kształcenie na tym kierunku łączy kreatywność i zdolności twórcze studentów ze znajomością zagadnień z zakresu technologii, materiałoznawstwa i innych dziedzin nauki, wykorzystując najnowsze narzędzia komputerowe, narzędzia do wizualizacji, modelowania i prototypowania.

Absolwenci wzornictwa uzyskują wiedzę i umiejętności w zakresie projektowania, rozwoju i konstrukcji pojazdów, kształtowania i stylizacji nadwozi, ergonomii i wyposażenia wnętrza pojazdu, jak również rozmieszczenia i konstrukcji poszczególnych podzespołów w pojeździe z wykorzystaniem współczesnych metod i pakietów wspomagających projektowanie 3D.

W programie studiów m.in.

  • Przedmioty kierunkowe: podstawy technik wizyjnych, podstawy projektowania form przemysłowych I i II, projektowanie przestrzenne, projektowanie przestrzeni publicznych;
  • Grafikę komputerową, która jest wstępem do zagadnień związanych z projektowaniem komunikacji wizualnej i identyfikacji wizualnej;
  • Przedmioty związane z nauką wizualizacji w tym modelowanie i prototypowanie;
  • Przedmioty i projekty specjalistyczne takie jak: projektowanie produktu i projektowanie nadwozi pojazdów;
  • Przedmioty plastyczne: takie jak rysunek odręczny, rzeźba, malarstwo, które stanowią wsparcie praktyczne dla projektowania wzornictwa i szeregu przedmiotów kierunkowych;
  • Przedmioty humanistyczne w tym historię sztuki i historię wzornictwa stanowiącą stanowiące źródło inspiracji do przyszłych projektów.
  • Przedmioty związane z materiałoznawstwem takie jak materiały niemetalowe i kompozyty, metody łączenia materiałów;
  • Przedmioty podstawowe w tym matematykę, fizykę, mechanikę  i geometrię wykreślną, które stanowią bazę do rozwijania wiedzy inżynierskiej.

Absolwenci osiągając niezbędne umiejętności i wiedzę potrzebne inżynierom wzornictwa są cenionymi pracownikami na stanowiskach takich jak konstruktor CAD, inżynier produktu czy kierownik projektu szczególnie w obszarze współczesnego przemysłu motoryzacyjnego.

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia artystyczne Opole. Interesujesz się sztuką zarówno w kontekście sztuk plastycznych lub muzycznych i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia artystyczne.

CZYTAJ TAKŻE:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Opolu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Opolu:

Studia w Opolu

Kierunki studiów w Opolu

Rekrutacja na studia w Opolu

Uczelnie Opole

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia