NoweStudia KaliszUczelnieUczelnie Kalisz

Akademia Kaliska – już od 1 października 2023: Uniwersytet Kaliski

Akademia Kaliska im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego już wkrótce przekształci się w Uniwersytet Kaliski.

Rektor Akademii Kaliskiej – prof. Andrzej Wojtyła podkreśla, że wcześniejsze wydarzenia, takie jak rozpoczęcie uruchamiania kierunku lekarskiego, czy też rozmowy o utworzeniu szpitala klinicznego na bazie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny, miały wielkie znaczenie w realizowaniu idei, jaką od dłuższego czasu w życiu uczelni jest Uniwersytet Kaliski.

“Uczelnia o charakterze uniwersyteckim jest potrzebna nam wszystkim. Ludziom, którzy mieszkają nie tylko w Kaliszu, nie tylko w powiecie kaliskim, ale w tej części Wielkopolski. Od zawsze wielu rodziców zmagało się z problemami związanymi z posłaniem dziecka na studia do Poznania, Łodzi czy Wrocławia. Do Kalisza młodzież z Ostrowa, Pleszewa, ale też Jarocina czy Ostrzeszowa może dojeżdżać codziennie. Obserwujemy to zjawisko od kilku lat”.
(…)

Rektor Akademii Kaliskiej prof. Andrzej Wojtyła

Uczelnia 1 października 2023 roku oficjalnie rozpocznie działalność jako Uniwersytet Kaliski. W swojej ofercie ma takie rekrutacyjne hity, jak kierunek lekarski, prawo, informatyka, logistyka, zarządzanie, mechanika i budowa maszyn, lotnictwo i kosmonautyka, biogospodarka, czy geopolityka.

(Na podstawie informacji prasowej Uczelni)

ZOBACZ RÓWNIEŻ: AKADEMIA KALISKA – AKTUALNOŚCI, REKRUTACJA NA STUDIA

CZYTAJ TAKŻE – Rekrutacja na studia w Polsce:

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia