NoweStudia KrakówStudia podyplomoweStudia techniczne

Charakterystyka energetyczna budynków – Uniwersytet Rolniczy w Krakowie

Charakterystyka energetyczna budynków to 2-semestralne studia podyplomowe, pozwalające zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu oceny efektywności energetycznej budynków, wykonywania świadectw charakterystyki energetycznej, a także audytów energetycznych budynków.

Studia podyplomowe na kierunku Charakterystyka energetyczna budynków ma w swojej ofercie Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie (prowadzi je Wydział Inżynierii Produkcji i Energetyki URK).

Realizacja zadań wynikających z Ustawy o charakterystyce energetycznej w zakresie sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej budynków i lokali mieszkalnych lub części budynków stanowiących samodzielną całość techniczno-użytkową, wymaga posiadania specjalistycznych kwalifikacji. Dlatego celem studiów podyplomowych jest odpowiednie przygotowanie kadr do opracowywania certyfikatów i świadectw charakterystyki energetycznej takich obiektów zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Absolwent nabywa wiedzę teoretyczną i praktyczną obejmującą m. in. zagadnienia związane ze zwiększaniem efektywności energetycznej budynków na etapie ich projektowania, wykonawstwa i eksploatacji, zastosowaniem w budownictwie odnawialnych źródeł energii wraz z innymi czystymi technologiami energetycznymi ze szczególnym uwzględnieniem ekologii i efektywności technicznej i finansowo-ekonomicznej przedsięwzięć.

Ukończenie studiów podyplomowych daje możliwość uzyskania uprawnień certyfikatora/audytora energetycznego potwierdzonych wpisem do wykazu osób uprawnionych do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej. Wykaz jest częścią centralnego rejestru charakterystyki energetycznej budynków. Dzięki niemu każdy może sprawdzić, czy dana osoba jest uprawniona do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej. Wpis do wykazu jest niezbędny do tego, aby sporządzać świadectwa charakterystyki energetycznej.

Więcej o tym kierunku studiów podyplomowych i rekrutacji na stronie URK. Rekrutacja w systemie IRK Uczelni.

Sprawdź inne studia podyplomowe na URK, na które jest obecnie prowadzona rekrutacja!

ZOBACZ TAKŻE: UNIWERSYTET ROLNICZY W KRAKOWIE – AKTUALNOŚCI, REKRUTACJA NA STUDIA

CZYTAJ RÓWNIEŻ – Rekrutacja na studia w Polsce:

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia