Kierunki studiówKierunki studiów WarszawaStudia medyczneStudia Warszawa

Dietetyka – Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula

Dietetyka dla osób aktywnych fizycznie oraz Poradnictwo dietetyczne – do dwie specjalności proponowane kandydatom w ramach kierunku dietetyka w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie. Dowiedz się więcej!

Trzyletnie studia licencjackie na kierunku dietetyka, które proponuje Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie, są doskonałą propozycją dla osób, które nie tylko dbają o swoją kondycję i zdrowe odżywianie, ale chciałyby także dowiedzieć się, jak wiedzę z zakresu dietetyki wykorzystać w praktyce.

Największym atutem kierunku jest unikatowy w skali kraju program. Został on skonstruowany z uwzględnieniem sposobu odżywiania człowieka zdrowego, ze zwróceniem uwagi na jego zróżnicowaną aktywność fizyczną, wiek, stan fizjologiczny, a także narodowość czy upodobania kulinarne. Studenci dowiadują się, jak dzięki odpowiedniemu odżywianiu być sprawnym, mieć dobre samopoczucie oraz właściwą kondycję psychiczną i fizyczną.

Kierunek dietetyka w SGTiH Vistula pozwala zrealizować jedną z dwóch specjalności:

  • dietetyka dla osób aktywnych fizycznie;
  • poradnictwo dietetyczne.

A jak wyglądają perspektywy zawodowe absolwentów dietetyki? W krajach rozwiniętych, również w Polsce, narasta epidemia nadwagi i otyłości. Z drugiej strony coraz silniejszy jest trend związany ze zdrowym, racjonalnym odżywianiem. Specjaliści, którzy mają solidną, kompleksową wiedzę z zakresu dietetyki są dziś poszukiwani, a ich solidna, kompleksowa wiedza i kompetencje są w cenie. 

Dietetyk to satysfakcjonujący zawód. Umożliwia połączenie pracy z misją pomagania drugiemu człowiekowi. To kariera z ogromnymi perspektywami. Coraz więcej osób ma świadomość wartości jaką jest zdrowy tryb życia i szuka profesjonalnej pomocy i wsparcia.

Absolwenci Dietetyki mogą rozwijać karierę zawodową w:

  • poradniach dietetycznych znajdujących się przy klubach fitness, siłowniach, klubach sportowych;
  • poradniach dietetycznych ogólnie dostępnych;
  • szkołach, przedszkolach, żłobkach;
  • w ramach własnej, niezależnej działalności gospodarczej.

Więcej informacji o tym kierunku na stronie Uczelni

ZOBACZ RÓWNIEŻ: SGTiH VISTULA W WARSZAWIE / AKADEMIA FINANSÓW I BIZNESU VISTULA W WARSZAWIE

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia