Kierunki studiówKierunki studiów RzeszówStudia medyczneStudia Rzeszów

Dietetyka w Rzeszowie

Czas epidemii otyłości i nadwagi skłania wiele osób do podjęcia studiów na kierunku dietetyka. Przed absolwentami tego kierunku rysują się ciekawe perspektywy zawodowe. Warto poznać uczelnie, które proponują kierunek dietetyka w Rzeszowie.

Wśród rzeszowskich uczelni, które zapewnią absolwentom dobre wykształcenie w zakresie dietetyki uwagę kandydatów przykuwa państwowy Uniwersytet Rzeszowski. Dowiedz się więcej o kierunku dietetyka!

Dietetyka na Uniwersytecie Rzeszowskim

Dietetyka to kierunek interdyscyplinarny z obszaru nauk medycznych, nauk o zdrowiu a także nauk o kulturze fizycznej. Głównym założeniem kierunku jest wykształcenie specjalistów w zakresie dietetyki i żywienia człowieka, ale istotnym elementem kształcenia jest także znajomość technologii produkcji i przygotowywania potraw.

Dietetyk bada pochodzenie żywności, proces przygotowania potraw, a także dostosowuje je do potrzeb organizmu w zależności od jego stanu zdrowia i wieku. Studia na kierunku

Dietetyka przygotowują w zakresie opracowywania diet (m.in. w chorobach metabolicznych, alergicznych, nowotworowych, autoimmunologicznych), określania potrzeb żywieniowych także osób zdrowych, sportowców, osób aktywnych fizycznie, modyfikowania nawyków żywieniowych, edukowania w celu zapobiegania nadwadze i otyłości, chorobom dietozależnym, kontroli i oceny wartości produktów spożywczych.

Program kształcenia na kierunku Dietetyka przygotowuje specjalistów w zakresie dietetyki i żywienia człowieka, którzy posiadają wiedzę, umiejętności i kompetencje umożliwiające podejmowanie pracy w ośrodkach lecznictwa medycznego w zakresie profilaktyki chorób dietozależnych oraz planowania żywienia.

Absolwenci kierunku dietetyka znajdą zatrudnienie w:

  • publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej;
  • zakładach żywienia zbiorowego i zakładach dostarczających pożywienie do szpitali i innych placówek zbiorowego żywienia (catering);
  • organizacjach konsumenckich; placówkach sportowych i innych (w zależności od rodzaju dodatkowych kwalifikacji)
  • szkolnictwie – po ukończeniu specjalności nauczycielskiej (zgodnie ze standardami kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela)

Kierunek dietetyka w Rzeszowie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia medyczne Rzeszów. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Rzeszowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Rzeszowie:

Studia w Rzeszowie

Kierunki studiów w Rzeszowie

Rekrutacja na studia w Rzeszowie

Uczelnie Rzeszów

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia