Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Termin zgłoszeń do konkursu “Zrównoważone Środowisko” – wygraj indeks Politechniki Warszawskiej

31 marca 2023 Cały dzień

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół średnich i techników do udziału w Konkursie organizowanym przez Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska PW. Głównym celem Konkursu “Zrównoważone Środowisko” jest docenienie młodych ludzi zainteresowanych rozwojem technologii przyjaznych środowisku oraz promowanie innowacyjnych rozwiązań problemów związanych ze zmianą klimatu, zanieczyszczeniem środowiska, źródłami energii i gospodarką obiegu zamkniętego.

Konkurs jest szansą na uzyskanie indeksu Politechniki Warszawskiej i studiowanie na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska bez kwalifikacji opartej na wynikach matury.

Tematem bieżącej edycji Konkursu (2022/23) jest Zagospodarowanie wód opadowych.

Na czym polega zadanie konkursowe?

Uczestnicy Konkursu mają za zadanie samodzielnie opracować koncepcję zmiany zagospodarowania wybranego terenu miejskiego w swojej okolicy. Celem tej zmiany powinno być bezpieczne i racjonalne przejęcie wód opadowych oraz ich zagospodarowanie, a więc poprawa bilansu lokalnych zasobów wody.

Kto może wziąć udział w konkursie

Uczestnikiem Konkursu może być każdy uczeń szkoły ponadpodstawowej z całej Polski.

Jak wziąć udział w konkursie?

Gotową koncepcję, zgodną z wymaganiami Konkursu i obecnym stanem wiedzy technicznej, należy przesłać pocztą tradycyjną lub elektronicznie na adres organizatora.

Ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń: 31.03.2023 r.

Więcej informacji

Zapraszamy na stronę internetową https://is.pw.edu.pl/konkurs/ – tam znajduje się regulamin Konkursu, szczegółowy opis zadania, informacje o nagrodach dla laureatów, materiały pomocnicze oraz kontakt z organizatorami.

Portal uczelnie.info.pl dołączył do grona patronów medialnych tego wydarzenia.

Politechnika Warszawska