Kierunki studiów KrakównewStudia KrakówStudia medyczneTOP KrakówTop studia

Fizjoterapia w Krakowie

Zainteresowani podjęciem studiów na kierunku fizjoterapia mają w Krakowie kilka możliwości. Dwie uczelnie państwowe oraz dwie niepaństwowe dają absolwentom szansę zdobycia kwalifikacji do wykonywania zawodu fizjoterapeuty.

Fizjoterapia w Krakowie, gdzie studiować?

Tak jak zostało to napisane wcześniej w Krakowie jest kilka możliwości. Studia na kierunku fizjoterapia proponują cztery uczelnie. Akademia Wychowania FizycznegoUniwersytet Jagielloński oraz dwie niepaństwowe uczelnie Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia oraz Krakowska Akademia im. Frycza Modrzewskiego.

Kierunek prowadzony jest bez wyszczególnienia specjalności.

Studia mają charakter studiów jednolitych magisterskich. Trwają pięć lat.

Czym jest fizjoterapia?

Definicji jest pewnie wiele, ale na pewno warto fizjoterapię uznać za część obszaru nauk medycznych. Fizjoterapeuta skupia się na metodach leczenia środkami naturalnymi, opartymi na różnych formach energii fizycznej, występującej w środowisku człowieka, takich jak ruch, bodźce termiczne, kinetyczne, mechaniczne, elektryczne, świetlne oraz chemiczne. Studia na kierunku fizjoterapia mają po części charakter interdyscyplinarny. Są nie tylko studiami medycznymi, ale również odwołują się do nauk o kulturze fizycznej, nauk behawioralnych i społecznych (psychologicznych, pedagogicznych i socjologicznych).

Studenci uzyskują niezbędną wiedzę teoretyczną i praktyczną do pracy z osobami chorymi i niepełnosprawnymi, przede wszystkim z zakresu stosowania czynników naturalnych (fizykalnych) w profilaktyce i leczeniu. Studenci poznają ponadto zagadnienia dotyczące komunikacji z pacjentem oraz zarządzania w ochronie zdrowia.

Absolwenci kierunku mogą podjąć pracę w: podmiotach leczniczych, uzdrowiskach i sanatoriach, placówkach oświatowych i sportowych oraz gabinetach odnowy biologicznej. Przygotowywani są również do pracy z osobami chcącymi poprawić swoją sylwetkę, wydolność i sportowcami (rehabilitacja sportowa).

Wraz ze starzeniem się społeczeństwa oraz wydłużaniem długości życia popyt na usługi rehabilitacyjne i zapotrzebowanie na fizjoterapeutów będzie się zwiększało.

Uzyskaj szczegółowe informacje o tym kierunku, prowadzonym przez krakowskie uczelnie:

Kierunek fizjoterapia w Krakowie

Więcej informacji o kierunkach medycznych lub związanych z nauką o zdrowiu , ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia medyczne Kraków. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Krakowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia