Grafika – studia w Łodzi

Kierunek grafika to jeden z najchętniej wybieranych kierunków artystycznych na polskich uczelniach. Sprawdzamy, które szkoły wyższe w Łodzi proponują ten kierunek kandydatom.

O atrakcyjności kierunku może świadczyć ilość uczelni, które proponują kandydatom studia na kierunkach związanych z grafiką. Propozycja jest różnorodna w zależności od uczelni, warto więc poświęcić trochę więcej czasu na przeanalizowanie konkretnych ofert. Spośród uczelni państwowych tylko Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi proponuje studia na kierunku grafika. Studenci podejmujący naukę na kierunku grafika w Instytucie Grafiki Artystycznej ASP w Łodzi mają na pierwszym roku obowiązkowe zajęcia w Pracowni Podstaw Grafiki Warsztatowej, której przedmiotem jest propedeutyka technik graficznych. Celem kształcenia w tej Pracowni jest poznanie specyfiki zagadnień artystycznych i zdobycie podstawowych umiejętności w posługiwaniu się warsztatem graficznym.

Trochę odmienny charakter mają studia na uczelniach niepaństwowych. Budzi szacunek w ofercie tych uczelni ciekawa lista specjalności. Przykładowo w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej znajdziecie m.in.:

  • fotografia reklamowa i intermedialna w mediach i w Internecie
  • grafika AR i VR
  • grafika 3D i Game Art 
  • komunikacja wizualna i multimedia

W Społecznej Akademii Nauk w Łodzi można studiować grafikę komputerową i uczyć się projektowania gier i efektów specjalnych.

Dwie specjalności na kierunku grafika proponuje Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności w Łodzi. Są to:

  • Grafika Projektowa
  • Grafika Warsztatowa

Chcesz dowiedzieć się więcej o kierunku grafika na konkretnej uczelni, wybierz z listy poniżej.

Uczelnie prowadzące kierunek grafika w Łodzi

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia artystyczne Łódź. Interesujesz się sztuką zarówno w kontekście sztuk plastycznych lub muzycznych i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia artystyczne w Polsce.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Łodzi.

Sprawdź także inne treści poświęcone studiom w Łodzi:

Studia w Łodzi

Kierunki studiów w Łodzi

Rekrutacja na studia w Łodzi

Uczelnie Łódź

Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia