Kierunki studiówKierunki studiów CzęstochowaStudia artystyczneStudia Częstochowa

Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych – UJD w Częstochowie

Jeśli Twoja pasja to grafika, malarstwo, fotografia lub komunikacja wizualna – dowiedz się więcej o kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych i wybierz studia w Częstochowie!

Studia na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych prowadzi Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie (Wydział Sztuki UJD).

Program kształcenia związany jest z dwoma, podstawowymi aspektami – kompleksowym przygotowaniem studentów w zakresie własnej działalności artystycznej oraz dostarczeniem umiejętności niezbędnych do podjęcia pracy w obszarze edukacji. W związku z tym, w programie kształcenia znajdują się przedmioty kształtujące w możliwie szerokim zakresie wrażliwość artystyczną, pozwalające na zetknięcie się z różnorodnymi mediami i technikami wypowiedzi twórczej: malarstwem, grafiką, rysunkiem, fotografią, rzeźbą, projektowaniem graficznym.

Kluczowym celem kształcenia jest również przygotowanie studentów do pracy edukacyjnej, czemu służą przedmioty z zakresu pedagogiki, psychologii oraz dydaktyki przedmiotowej. W ramach kierunku realizowane są również praktyki w szkołach podstawowych, których wymiar godzinowy wynika z obowiązującego standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela.

Podczas III roku studenci realizują dyplom artystyczny w jednej z dostępnych do wyboru pracowni:

  • Malarstwo;
  • Grafika;
  • Fotografia;
  • Komunikat wizualny – projektowanie graficzne.

Perspektywy zawodowe:

  • szkoły ogólnokształcące (podstawowe i ponadpodstawowe),
  • domy kultury,
  • wyższe uczelnie artystyczne lub wydziały artystyczne szkół typu uniwersyteckiego,
  • agencje reklamy i drukarnie,
  • instytucje promujące sztukę (galerie, muzea).

Kierunek edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych w Częstochowie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia artystyczne Częstochowa. Interesujesz się sztuką zarówno w kontekście sztuk plastycznych lub muzycznych i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia artystyczne.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Częstochowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Częstochowie:

Studia w Częstochowie

Kierunki studiów w Częstochowie

Rekrutacja na studia w Częstochowie

Uczelnie Częstochowa

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia