Kierunki studiówKierunki studiów PoznańNoweStudia filologiczneStudia Poznań

Kierunki filologiczne na uczelniach niepublicznych w Poznaniu

Ogłoszenie wyników rekrutacji na uczelniach państwowych to dla wielu kandydatów moment wielkiej radości, zadowolenia oraz dumy, że udało się uzyskać indeks a od października rozpocznie się studia. Dla dużej grupy kandydatów to jednak moment rozczarowania i żalu wywołanego nieobecnością na liście przyjętych. Ogromne zainteresowanie studiami filologicznymi na UAM w Poznaniu powoduje, że atrakcyjna staje się oferta poznańskich uczelni niepublicznych, które mają wśród swoich propozycji kierunki związane z nauką języków obcych. Warto je poznać.

Kierunki filologiczne w Poznaniu to domena Wyższej Szkoły Języków Obcych im. Bogumiła Lindego. Już od ponad 20. lat uczelnia kształci filologów w różnych specjalnościach i jest największą niepubliczną uczelnią filologiczną w kraju. Co roku przyjmuje na studia kilkuset studentów. W ofercie tej uczelni znajdziecie propozycje studiowania na tak popularnych kierunkach jak: koreanistyka, japonistyka, anglistyka czy sinologia. Na te kierunki zapisują się duże ilości kandydatów, dla których uczelnia jest uczelnią pierwszego wyboru lub alternatywą wobec niepowodzenia w rekrutacji na uczelni państwowej.

Kierunki studiów I stopnia, na które rekrutuje Wyższa Szkoła Języków Obcych w Poznaniu

  • ANGLISTYKA
  • LINGWISTYKA STOSOWANA
  • GERMANISTYKA
  • HISPANISTYKA
  • KOREANISTYKA
  • JAPONISTYKA
  • SINOLOGIA
  • FILOLOGIA NORWESKA
  • FILOLOGIA SZWEDZKA

Filologie skandynawskie można studiować w Poznaniu nie tylko na UAM ale także w WSJO. W zeszłym roku chyba niewiele osób o tym wiedziało. UAM udostępniał statystyki – w zeszłym toku na fil. norweską było 16 os. na jedno miejsce a w tym roku jest to 12 os. na jedno miejsce na fil. szwedzką.

Ofertę uczelni oraz pierwsze informacje dotyczące zainteresowania studiami komentuje Magda Legeżyńska – kierownik Biura Rekrutacji Wyższej Szkoły Języków Obcych w Poznaniu

“Można dodać, że naszą ofertę wyróżnia to, że są to jedyne studia filologiczne w Poznaniu łączące zdobywanie wiedzy o krajach Skandynawskich z intensywną nauką języka kierunkowego (norweskiego lub szwedzkiego) oraz umożliwiające zdobywanie kompetencji przydatnych w biznesie. Podczas tych studiów, studenci realizują specjalny moduł zawodowy, trwający trzy lata, którego ukończenie ułatwi naszym absolwentom poruszanie się w świecie przedsiębiorczości i biznesu. Program dopełnia intensywna nauka języka angielskiego.

Jeśli chodzi o filologie cieszące się największym zainteresowaniem wśród kandydatów do WSJO, czołówkę zestawienia otwierają filologie orientalne. Tak jak w ubiegłym roku kandydaci rekrutujący się na studia stacjonarne najchętniej wybierają japonistykę i koreanistykę. Od 2018 r. liczba osób przyjętych na te filologie podwoiła się. Na dalszych miejscach znajdują się: filologia angielska, sinologia, filologia hiszpańska (wraca moda na język hiszpański – z roku na rok mamy więcej studentów).”

Więcej informacji o rekrutacji znaleźć można na www.wsjo.pl/

Wyższa Szkoła Języków Obcych to zdecydowany lider nauczania na kierunkach filologicznych wśród uczelni niepaństwowych w Poznaniu. Lider, ale nie jest to uczelnia jedyna. Dwie inne uczelnie proponują studia filologiczne: Wyższa Szkoła Bankowa oraz Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji. Na obu uczelniach kierunek filologia angielska.

Brak na liście rankingowej uczelni państwowej nie zamyka wcale drogi do zrealizowaniu swoich marzeń o skutecznym poznawaniu języków obcych na studiach. Zrealizować to można w ramach oferty uczelni niepaństwowych w Poznaniu.

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia