Kultura i praktyka tekstu: twórcze pisanie i edytorstwo

Kultura i praktyka tekstu: twórcze pisanie i edytorstwo to kierunek interdyscyplinarny, łączący elementy literaturoznawstwa, kulturoznawstwa i bibliologii.

O studiach:

W programie studiów na kierunku Kultura i praktyka tekstu: twórcze pisanie i edytorstwo dają się wyodrębnić następujące bloki tematyczne: kulturalno-literacki, tekstowo-warsztatowy oraz edytorski. Na studiach opanujesz podstawy warsztatu krytyczno-literackiego i pisarskiego, nauczysz się samodzielnie zbierać i weryfikować informacje potrzebne do przygotowania tekstów o charakterze twórczym i użytkowym, nauczysz się zarówno tworzyć takie teksty, jak i redagować je oraz oceniać pod względem wartości merytorycznej i perswazyjnej.

Po studiach

Perspektywy zawodowe – absolwenci znajdą zatrudnienie w:

  • instytucjach kulturalnych i społecznych,
  • redakcjach czasopism,
  • wydawnictwach i mediach,
  • agencjach informacyjnych i reklamowych,
  • urzędach administracji państwowej,
  • wszędzie tam, gdzie potrzebne są osoby o ogólnym wykształceniu humanistycznym połączonym z umiejętnością tworzenia i redakcyjnego opracowania tekstów wszelkiego rodzaju: artystycznych, krytycznoliterackich, prasowych, użytkowych, a także tekstów wystąpień publicznych.

Uczelnie, na których można studiować kierunek

Informacje o kierunkach

Miasta, w których można studiować kierunek

Mogą Cię zainteresować

Ze względu na proponowaną tematykę studiów na tym kierunku zainteresować Was mogą także inne propozycje podobnych kierunków.

Przejdź do strony o studiach humanistycznych w Polsce, tam znajdziesz również dużo ciekawych informacji.