Kierunki studiów ToruńStudia filologiczneStudia humanistyczneStudia Toruń

Filologia klasyczna i studia śródziemnomorskie w Toruniu

Studia na kierunku filologia klasyczna i studia śródziemnomorskie są proponowane osobą, które przejawiają fascynację światem antycznym oraz kulturą krajów śródziemnomorskich. Propozycję tego kierunku znaleźć można w ofercie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Na studiach na kierunku filologia klasyczna i studia śródziemnomorskie UMK proponuje studentom dwie ścieżki kształcenia. literacko-kulturową oraz nauczycielską.

Na specjalności literacko-kulturowej nauczysz się łaciny i greki tak, aby czytać w oryginale tworzone w nich dzieła od starożytności po czasy nowożytne. Uzyskasz wiedzę i umiejętności, które pozwolą Ci na głębokie zrozumienie podstaw kultury społeczeństw europejskich.

Na specjalności nauczycielskiej będziesz mieć możliwość zrealizować przedmioty z zakresu przygotowania psychologiczno-pedagogicznego, umożliwiające zdobycie kompetencji nauczycielskich.

Po studiach

Absolwenci podejmują pracę w zawodzie jako wykładowcy akademiccy, pracownicy naukowi bibliotek i instytutów badawczych lub nauczyciele w szkołach.

Uniwersalne umiejętności absolwentów, ich szeroka wiedza i umiejętności wyszukiwania informacji, krytycznej refleksji nad tekstami kultury oraz jasnego, przekonującego wypowiadania się powoduje, że świetnie sprawdzają się także jako analitycy danych, specjaliści od PR i marketingu, coachowie, instruktorzy teatralni, animatorzy kultury, pracownicy biurowi, wydawcy, redaktorzy i korektorzy, publicyści, przewodnicy turystyczni, lektorzy, tłumacze, pisarze.

W ramach studiów poznasz język łaciński oraz dodatkowo język włoski lub hiszpański.

Kierunek filologia klasyczna i studia śródziemnomorskie w Toruniu

O kierunkach filologicznych dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia filologiczne Toruń. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia filologiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Toruniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Toruniu:

Studia w Toruniu

Kierunki studiów w Toruniu

Rekrutacja na studia w Toruniu

Uczelnie Toruń

Udostępnij

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia