Matura 2021 – egzaminy poprawkowe

Zgodnie z zapowiedziami Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w dniu 24 sierpnia 2021 roku odbędą się poprawkowe egzaminy maturalne. Trzymamy za Was kciuki!

Do poprawkowej matury, która odbędzie się 24 sierpnia, będą mogły przystąpić te osoby, które nie zdały tylko jednego egzaminu pisemnego – pod warunkiem, że przystąpiły do wszystkich egzaminów obowiązkowych i żaden z tych egzaminów nie został unieważniony (na przykład z powodu stwierdzenia pracy niesamodzielnej).

Co w przypadku osób, które nie zdały matury z dwóch lub więcej przedmiotów? Będą mogły one ponownie przystąpić do egzaminu maturalnego w okresie pięciu lat – licząc od października roku, w którym przystąpiły do egzaminu maturalnego po raz pierwszy – czyli najwcześniej w maju 2022 roku. Podobnie wygląda sytuacja osób, które uzyskały minimum 30% z możliwych punktów, ale chciałyby poprawić egzamin (w ciągu pięciu lat, najwcześniej w maju 2022).

Na wielu uczelniach wyższych trwa jeszcze rekrutacja na studia rozpoczynające się w roku akademickim 2021/2022 (lub przygotowywane są kolejne etapy naborów).

SPRAWDŹ UCZELNIE W POLSCE / RODZAJE STUDIÓW


Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia