NoweStudia LublinStudia psychologiczne

Psychologia – nowy kierunek studiów na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie

Uniwersytet Medyczny w Lublinie informuje, że od roku akademickiego 2022/2023 uruchomi studia jednolite magisterskie w ramach nowego kierunku psychologia.

Nowy kierunek psychologia (studia jednolite magisterskie), który będzie proponować kandydatom Uniwersytet Medyczny w Lublinie, otrzymał Certyfikat Akredytacyjny w konkursie Studia z Przyszłością 2022. Wniosek konkursowy nie tylko spełniał kryteria Regulaminowe określone przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, ale znalazł uznanie Komisji z uwagi na fakt, że zapewnia absolwentom możliwość uzyskania wykształcenia zgodnego z oczekiwaniami rynku pracy, a także ma innowacyjny i nowoczesny program studiów.

Jeżeli chcesz mieć możliwość z jednej strony podjęcia konkretnego kierunku studiów z pełną świadomością swojej przyszłości zawodowej, a w efekcie płynnie zasilić zespoły leczące w podmiotach medycznych, to psychologia będzie świetnym wyborem! W toku studiów student otrzymuje pogłębioną wiedzę z zakresu dyscyplin: nauk o zdrowiu i psychologii. Zajęcia z dziedziny nauk społecznych stanowią dopełnienie profilu medycznego kierunku psychologia.

Studia obejmują szereg zajęć czysto psychologicznych, takich jak Psychologia Ogólna, Rozwojowa, Różnic Indywidualnych. W pierwszych latach będą budowane umiejętności komunikacji w przedmiocie – Komunikacja Interpersonalna. Nie zabraknie zajęć z grupy przedmiotów humanistycznych – Elementy Filozofii, Etyka, Antropologia czy Socjologia. Ponieważ UMLUB skupia się na psychologii medycznej i ukierunkowaniu studentów na pracę w ochronie zdrowia, w programie studiów pojawi się także Socjologia Medycyny. Ważnym elementem dydaktyki będzie położenie nacisku na znajomość języka obcego, głównie języka angielskiego i fachowego słownictwa niezbędnego w pracy psychologa.

Więcej informacji o tym kierunku na stronie UMLUB

ZOBACZ RÓWNIEŻ: UNIWERSYTET MEDYCZNY W LUBLINIE – AKTUALNOŚCI, REKRUTACJA NA STUDIA

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Lublinie:

Studia w Lublinie

Kierunki studiów w Lublinie

Rekrutacja na studia w Lublinie

Uczelnie Lublin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia