Ratownictwo medyczne – nowy kierunek studiów w WST

Ratownictwo medyczne to nowość w ofercie studiów I stopnia, które oferuje kandydatom Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach. Obok kierunku lekarskiego i pielęgniarstwa to kolejny kierunek medyczny, na którym kształcić będzie WST.

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach informuje, że otrzymała zgodę Ministra Edukacji i Nauki na utworzenie nowego kierunku studiów pierwszego stopnia RATOWNICTWO MEDYCZNE.

Celem Uczelni było  dostosowanie oferty dydaktycznej do współczesnych potrzeb i oczekiwań rynku zdrowia oraz uruchamianie takich studiów, które dają zawód  przyszłości  i szerokie możliwości samorozwoju z zakresu medycyny.

Kształcenie ukierunkowane jest na zdobycie specjalistycznej wiedzy z zakresu ratownictwa medycznego, medycyny ratunkowej oraz innych nauk medycznych w postępowaniu ratowniczym wobec pacjentów znajdujących się w stanie nagłego zagrożenia życia i zdrowia.

Studia przygotowują do podjęcia pracy m.in. w publicznych oraz niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, w tym szpitalnych oddziałach ratunkowych, zespołach ratownictwa medycznego, specjalistycznych służbach ratowniczych, jednostkach straży pożarnej oraz w innego typu służbach ratowniczych.

Studia będą prowadzone na Wydziale Nauk Medycznych im. Prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę naukowo – dydaktyczną, przy wykorzystaniu nowoczesnych metod kształcenia.

Szczegółowe informacje dot. studiów: www.wst.com.pl/oferta_edukacyjna/ratownictwo_medyczne

(Informacja prasowa WST w Katowicach)

ZOBACZ RÓWNIEŻ: WYŻSZA SZKOŁA TECHNICZNA W KATOWICACH – REKRUTACJA NA STUDIA, AKTUALNOŚCI


Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia