Nowestudia onlineStudia podyplomoweStudia Poznań

Studia podyplomowe Wirtschaftsdeutsch – biznesowy język niemiecki – WSJO w Poznaniu

Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu przypomina, że trwa rekrutacja na studia podyplomowe online na kierunek Wirtschaftsdeustch – biznesowy język niemiecki. Studia rozpoczynają się w marcu.

2-semestralne studia podyplomowe (prowadzone w trybie online przez WSJO w Poznaniu) na kierunku Wirtschaftsdeutsch – biznesowy język niemiecki mają na celu przygotowanie uczestników do swobodnego posługiwania się językiem niemieckim w zakresie tematów związanych z gospodarką, ekonomią, czy też wymianą handlową.

Nawet w swoim własnym języku musimy się niekiedy zastanowić, czy chodzi o przychód czy dochód? Czy akcyza to podatek? I czy możemy zamiennie mówić o zarządzie i radzie nadzorczej firmy? Rozumienie tych terminów i ich właściwe użycie oznacza konieczność opanowania przynajmniej podstaw branżowego języka z zakresu ekonomii, prawa i finansów, zwanego przez językoznawców profesjolektem.

Studia podyplomowe Wirtschaftsdeutsch wprowadzają słuchaczy w taki właśnie profesjolekt pozwalający pracownikom firm z różnych branż posługiwać się poprawną i precyzyjną terminologią.

Program studiów obejmuje następujące generalne zagadnienia:

  • wyrobienie umiejętności swobodnego wypowiadania się w języku niemieckim w mowie i piśmie;
  • poszerzenie zasobu leksykalnego w szerokim zakresie zagadnień związanych z gospodarką i działalnością firmy;
  • umiejętność przygotowania i przedstawienia profesjonalnej prezentacji z wykorzystaniem instrumentów elektronicznych.

Kadra dydaktyczna złożona jest z doświadczonych wykładowców akademickich posiadających wszechstronne praktyczne doświadczenia z zakresu pracy dla biznesu i w biznesie. Wykładowcy są zarówno nauczycielami akademickimi jak i lektorami współpracującymi z poważnymi klientami korporacyjnymi z regionu Wielkopolski i całego kraju, a także tłumaczami, którzy na co dzień stosują strategie i techniki ćwiczone na zajęciach.

Biuro Rekrutacyjne WSJO: tel. +48 606 450 341, e-mail: info@wsjo.pl

Więcej informacji o kierunku Wirtschaftsdeutsch na stronie Uczelni

Sprawdź inne studia podyplomowe we WSJO w Poznaniu

ZOBACZ RÓWNIEŻ: WYŻSZA SZKOŁA JĘZYKÓW OBCYCH im. SAMUELA BOGUMIŁA LINDEGO w POZNANIU – AKTUALNOŚCI, REKRUTACJA

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia