Kierunki studiów PoznańStudia ekonomiczneStudia PoznańTOP Poznań

Ekonomia – Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Kierunek ekonomia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu gwarantuje zdobycie wiedzy i umiejętności oraz kwalifikacji poszukiwanych przez pracodawców. Absolwent kierunku może podjąć pracę w organizacjach gospodarczych, w tym w przedsiębiorstwach, organach administracji samorządowej i rządowej, instytucjach UE.

Absolwent kierunku ekonomia jest również przygotowany do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej. Absolwenci tego kierunku są często zatrudniani jako analitycy ekonomiczni, doradcy ekonomiczni, specjaliści ds. obsługi środków UE, analiz rynkowych, personalnych, jako kierownicy, menedżerowie i specjaliści w działach ekonomicznych.

Na kierunku oferowanych jest pięć specjalności: ekonomia globalna i menedżerska, strategie biznesu i polityka gospodarcza w warunkach globalizacji, Public Relations i strategie komunikowania, strategie HR i rynek pracy, zielona gospodarka i zrównoważona konsumpcja.

Absolwenci ekonomii są zatrudniani jako:

  • menedżerowie,
  • analitycy ekonomiczni,
  • doradzcy ekonomiczni,
  • specjaliści w działach ekonomicznych,
  • specjaliści ds. obsługi środków z UE, analiz rynkowych, personalnych.


ZOBACZ RÓWNIEŻ: UNIWERSYTET EKONOMICZNY W POZNANIU – REKRUTACJA NA STUDIA

Poznaj inne propozycje kierunków:

Studia z zarządzania Poznań
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Materiały: opis kierunku na stronie Uczelni

Więcej informacji również o innych kierunkach ekonomicznych np. finansach i rachunkowości, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia ekonomiczne Poznań. Interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Sprawdź stronę studia ekonomiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia