Kierunki studiów Opolerodzaje studiów OpoleStudiaStudia OpoleStudia turystyczne

Studia turystyczne w Opolu

Studia turystyczne na kierunku turystyka i rekreacja oferuje Politechnika Opolska. Poznaj szczegóły tej oferty, sprawdź dostępne specjalności!

Jeśli wybierasz się na studia turystyczne w Opolu, to jedyną propozycją studiów I stopnia z tego zakresu może pochwalić się Politechnika Opolska (kierunek turystyka). Więcej informacji w opisie kierunku studiów na stronie Uczelni (link poniżej).

Turystyka na Politechnice Opolskiej

Jeśli cechuje Cię komunikatywność, ciekawość świata, otwartość na innych, to turystyka na Wydziale Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej może być dla Ciebie świetnym wyborem. Są to studia zdecydowanie dla osób pasjonujących się podróżami, różnymi rodzajami turystyki, aktywnym organizowaniem i spędzaniem czasu wolnego.

Absolwent tego kierunku posiada umiejętności pozwalające na planowanie i realizację przedsięwzięć w zakresie turystyki i rekreacji, m.in. przygotowanie oferty, prowadzenie i obsługa imprez turystycznych i rekreacyjnych dla różnych grup odbiorców, nawiązywanie kontaktów i komunikowanie się w co najmniej jednym języku obcym.

Specyfika studiów wymaga opanowania przez absolwenta wiedzy w kilku dziedzinach, w tym humanistycznej, przyrodniczej, ekonomicznej i organizacyjno-prawnej oraz umiejętności praktycznych, umożliwiających działalność zawodową w branży turystycznej i rekreacyjnej. Wśród podstawowych treści kształcenia znajdują się m.in.: filozofia, historia architektury i sztuki, psychologia, prawo, ekonomia, zarządzanie.

Wśród treści kierunkowych znajdują się m.in. takie bloki przedmiotowe jak:

  • podstawy turystyki i rekreacji,
  • geografię turystyczną,
  • krajoznawstwo,
  • obsługę ruchu turystycznego,
  • podstawy marketingu,
  • finanse przedsiębiorstw,
  • turystykę aktywną.

W trakcie studiów studenci uczestniczą w licznych zajęciach rekreacyjnych (narciarstwo, żeglarstwo, kajakarstwo, turystyka górska) i wyjazdach terenowych.

Kierunki studiów turystycznych w Opolu 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia turystyczne Opole. Interesujesz się różnymi formami ruchu turystycznego, myślisz o tym, by go w przyszłości organizować i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia turystyczne w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Opolu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Opolu:

Studia w Opolu

Kierunki studiów w Opolu

Rekrutacja na studia w Opolu

Uczelnie Opole

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia