KarieraNowePikniki naukoweStudia techniczneWarsztatyWydarzenia Częstochowa

Światowy Dzień Inżyniera na Politechnice Częstochowskiej

Już po raz trzeci Wydział Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów Politechniki Częstochowskiej zaprasza na Dzień Inżyniera!

Politechnika Częstochowska w dniu 4 marca 2025 roku zaprasza na wydarzenie: obchodzony na PCz po raz trzeci Światowy Dzień Inżyniera, który odbędzie się na Wydziale Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów.

Światowy Dzień Inżyniera jest obchodzony corocznie, począwszy od 4 marca 2020 roku. WFEO zaproponowało dzień 4 marca, który nawiązuje do dnia założenia organizacji w 1968 roku. Światowa Federacja Organizacji Inżynierskich (WFEO – World Federation of Engineering Organizations), zrzeszająca ponad 28 milionów inżynierów z całego świata, podczas Światowego Kongresu Inżynierów (WEC – World Engineers Convention), który odbył się w listopadzie 2019 roku w Melbourne, wyszła z inicjatywą ustanowienia międzynarodowego dnia inżyniera-święta, które podkreślać będzie rolę twórców techniki i znaczenia ich pracy dla społeczeństwa.

Zgłoszenia udziału należy dokonać za pośrednictwem ankiety.

Więcej informacji już wkrótce!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: POLITECHNIKA CZĘSTOCHOWSKA – AKTUALNOŚCI, REKRUTACJA NA STUDIA

CZYTAJ TAKŻE:

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Częstochowie:

Studia w Częstochowie

Kierunki studiów w Częstochowie

Rekrutacja na studia w Częstochowie

Uczelnie Częstochowa

Rodzaje studiów w Częstochowie

Ciekawy artykuł? Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia