Uniwersytet Warszawski – ranking popularności kierunków

Na Uniwersytecie Warszawskim ogłoszono wyniki rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia oraz jednolite magisterskie. Wiadomo już, które kierunki studiów był w tym roku najchętniej wybierane przez kandydatów. Jak na większości polskich uniwersytetów była to psychologia. Popularne również takie kierunki na UW jak: zarządzanie, ekonomia oraz finanse i rachunkowość.

W tym roku uczelnia podobnie jak w latach poprzednich cieszyła się dużym zainteresowaniem kandydatów. O pozyskanie indeksu Uniwersytetu Warszawskiego ubiegało się ok. 30. tysięcy kandydatów. Łącznie dokonali oni ponad 55 tysięcy rejestracji.

Wstępne wyniki opublikowane przez Uniwersytet Warszawski pokazują, na które kierunki było najwięcej chętnych. Przeważa psychologia oraz kierunki ekonomiczne. psychologia (Psychology) – 3 tys. rejestracji; zarządzanie (2,8 tys.); ekonomia, finanse i rachunkowość, informatyka i ekonometria (2,6 tys.); filologia angielska (English Studies) – 2,2 tys.; zarządzanie finansami i rachunkowość (2 tys.); prawo (2 tys.). 

Trochę inaczej wygląda lista kierunków pod względem liczby kandydatów na jedno miejsce. Najwięcej kandydatów na jedno miejsce było na kierunkach: inżynieria nanostruktur (26 osób na miejsce) oraz orientalistycznych: japonistyce (18) oraz sinologii (17). Popularne były też filologia angielska (English Studies) – 15 i sztuka pisania (11).

Ranking popularnych kierunków na Uniwersytecie Warszawskim w rekrutacji 2021

psychologia (Psychology) – 3 tys. rejestracji
zarządzanie – 2,8 tys.
ekonomia – 2,6 tys.
finanse i rachunkowość – 2,6 tys.
informatyka i ekonometria – 2,6 tys.
filologia angielska (English Studies) – 2,2 tys.
zarządzanie finansami i rachunkowość – 2 tys.
prawo – 2 tys. 

Ranking popularnych kierunków pod względem ilości kandydatów na miejsce na Uniwersytecie Warszawskim w rekrutacji 2021

  1. inżynieria nanostruktur (26 osób na miejsce)
  2. japonistyce (18)
  3. sinologii (17)
  4. filologia angielska (English Studies) – 15
  5. sztuka pisania (11)

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia