NoweStudia GrudziądzUczelnieUczelnie Grudziądz

W Grudziądzu powstanie Publiczna Uczelnia Zawodowa

Grudziądz dołącza do grona polskich miast akademickich. Publiczna Uczelnia Zawodowa w Grudziądzu rozpocznie działalność 1 stycznia 2024 roku.

Z wnioskiem do Ministerstwa Edukacji i Nauki o utworzenie pierwszej publicznej uczelni wyższej w Grudziądzu zwrócił się Prezes Zarządu Wojskowych Zakładów Uzbrojenia S.A. Zakłady działające w Grudziądzu liczą na to, że absolwenci uczelni zasilą kadry tego przedsiębiorstwa.

15 września 2023 roku Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek podpisał rozporządzenie w tej sprawie. Uroczystość odbyła się na terenie Wojskowych Zakładów Uzbrojenia – inicjatora utworzenia uczelni.

Publiczna Uczelnia Zawodowa w Grudziądzu powstanie 1 stycznia 2024 roku jako pierwsza uczelnia publiczna w tym mieście. Będzie prowadzić studia pierwszego stopnia o profilu praktycznym na kierunku mechatronika, umożliwiając uzyskanie tytułu zawodowego inżyniera. Pozwoli to na przygotowanie wykwalifikowanej kadry pracowniczej na potrzeby lokalnego przemysłu, w tym zbrojeniowego, przyczyniając się jednocześnie do wzmocnienia potencjału społeczno-gospodarczego regionu grudziądzkiego. Oferta kształcenia będzie stanowiła odpowiedź na potrzeby regionalnych pracodawców, w szczególności koncernów produkcyjnych zaangażowanych w programy modernizacji technicznej Sił Zbrojnych RP.

Pierwsi studenci rozpoczną studia od roku akademickiego 2024/2025. Docelowo, na pierwszym roku studiów, uczelnia ma kształcić 50 studentów, którzy mają zagwarantowane praktyki w przedsiębiorstwach z Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a także w spółkach należących do Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

(Na podstawie informacji prasowej serwisu gov.pl)
(Foto: Wikipedia)

CZYTAJ RÓWNIEŻ – Rekrutacja na studia w Polsce:

Można skorzystać również z innych informacji o studiach w Bydgoszczy

Studia w Bydgoszczy

Kierunki studiów w Bydgoszczy

Rekrutacja na studia w Bydgoszczy

Uczelnie Bydgoszcz

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia