Więcej miejsc na kierunku lekarskim

Dobre wieści dla kandydatów na medycynę płyną z Kielc. Na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach przyjętych zostanie więcej osób niż w roku poprzednim. To wspaniała informacja dla tych, którzy marzą o zdobyciu indeksu na tym prestiżowym kierunku.

Z nowych limitów powinni ucieszyć się kandydaci na kierunek lekarski.  Podczas tegorocznej rekrutacji Uniwersytet Jana Kochanowskiego zamierza przyjąć 100 osób na studia stacjonarne i 75 osób na studia niestacjonarne. To wzrost w porównaniu z naborem z poprzednich lat, kiedy to limit na studia stacjonarne wynosił 75 osób, a niestacjonarne 50 osób. Oprócz tego, przyjętych zostanie 50 osób na studia w języku angielskim. 

Rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, prof. dr hab. Stanisław Głuszek podkreśla:
– Wystąpiliśmy do ministerstwa z prośbą o zwiększenie limitu przyjęć. Jest to dla nas z pewnością wyzwanie organizacyjne, ale mamy możliwość przyjęcia większej liczby osób. Zwiększenie liczby studentów medycyny jest podyktowane problemami w służbie zdrowia, która boryka się z brakiem personelu medycznego.

Na studia proponowane przez UJK przygotowanych jest prawie 4400, z czego na studiach pierwszego stopnia na kandydatów czeka 3001 miejsc, na studiach drugiego stopnia 1385 miejsc.

Poznaj pełną ofertę uczelni na naszej stronie:

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia