Wyższa Szkoła Technik Komputerowych i Telekomunikacji w Kielcach – rekrutacja, kierunki studiów

Najdłużej działająca w regionie świętokrzyskim niepaństwowa szkoła wyższa o profilu technicznym – Wyższa Szkoła Technik Komputerowych i Telekomunikacji – oferuje studia w obszarze dynamicznie rozwijającej się dziedziny informatyki. Zobacz, jakie kierunki możesz studiować na WSTKiT w Kielcach!

WSTKiT w Kielcach swoją ofertę kieruje do osób zainteresowanych zdobyciem kompetencji w dziedzinach informatyki oraz telekomunikacji. Wysoką jakość kształcenia zapewnia wyspecjalizowana kadra naukowo-dydaktyczna, w skład której wchodzą m.in. jedyni w roku 2018 laureaci zespołowej nagrody Premiera RP w dziedzinie nauk technicznych w Polsce: prof. dr hab. inż. Andrzej Dziech oraz dr inż. Mikołaj Leszczuk.

WSTKiT aktywnie współpracuje też z innymi ośrodkami akademickimi, czego efektem jest realizacja współfinansowanych z funduszy europejskich projektów takich jak stworzenie Inteligentnego Systemu Informacyjnego dla Globalnego Monitoringu, Detekcji i Identyfikacji Zagrożeń INSIGMA oraz opracowanie systemu wykrywania zagrożeń bezpieczeństwa osób niewidomych i słabo widzących ze szczególnym uwzględnieniem ruchu drogowego – TAPAS. Co więcej, uczelnia jest również partnerem firmy CISCO, jednej z najważniejszych firm zajmującej się rozwiązaniami sieciowymi i infrastrukturą internetową w ramach Akademii CISCO.

Informacje o rekrutacji na WSTKiT można znaleźć tutaj.

Studia I stopnia:

  • Elektronika i Telekomunikacja:
    • Telekomunikacja
    • Systemy teleinformatyczne

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia