FestiwaleKarieraNaukaNoweStudia Katowice

6. Śląski Festiwal Nauki

W dniach od 3 do 5 grudnia 2022 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się szósta edycja Śląskiego Festiwalu Nauki.

W tym roku Międzynarodowe Centrum Kongresowe po raz kolejny zaprasza na święto śląskiej nauki – 6. edycja Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE odbędzie się w dniach 3-5 grudnia 2022 roku. To jedno z najważniejszych wydarzeń w ramach przygotowań stolicy województwa śląskiego do pełnienia funkcji Europejskiego Miasta Nauki 2024 (tytuł przyznany Katowicom przez Stowarzyszenie EuroScience).

W programie festiwalu znajdą się, jak co roku, setki różnorodnych aktywności o charakterze popularyzującym naukę i sztukę: wykłady, warsztaty, stanowiska pokazowe, wystawy, koncerty, spotkania z gośćmi specjalnymi i inne inicjatywy. Przestrzeń festiwalowa podzielona będzie na sześć obszarów poświęconych: przyrodzie, technice, naukom humanistyczno-społecznym, naukom ścisłym, medycynie i zdrowiu oraz sztuce, a także strefy specjalne. Główna strefa specjalna będzie poświęcona węglowi – surowcowi, na którym w przeszłości zbudowana została potęga Górnego Śląska i którego umiejscowienie w naszej przyszłości już teraz stanowi dla nas ogromne wyzwanie.

Wydarzenie odbywać się będzie także w sąsiadującej z budynkiem MCK Halą Widowiskowo-Sportową „Spodek”, jak również w plenerze.

Więcej informacji na stronie: www.slaskifestiwalnauki.pl

Studia w Katowicach

Kierunki studiów w Katowicach

Rekrutacja na studia w Katowicach

Uczelnie Katowice / woj. śląskie

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia