NoweStudia KrakówStudia medyczneStudia Tarnów

Akademia Tarnowska będzie kształcić przyszłych lekarzy

Akademia Tarnowska dołącza do prestiżowego grona uczelni, które kształcą przyszłych lekarzy. Tworzenie kierunków lekarskich, również w uczelniach, w których dotychczas nie kształcono lekarzy, to odpowiedź na potrzeby społeczne oraz wyzwania współczesnego i przyszłego świata.

Kierunek lekarski w Tarnowie? Tak, najprawdopodobniej od roku akademickiego 2024/2025! Akademia Tarnowska (uczelnia znana wcześniej jako Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie) uzyskała pozwolenie na utworzenie jednolitych studiów magisterskich o profilu ogólnoakademickim na tym kierunku.

Kadrę dydaktyczną zasilą wykładowcy z Tarnowa i Krakowa. Pierwsza rekrutacja na kierunek medyczny obejmie ok. 60 studentów.

Do tego czasu tarnowska uczelnia planuje dokończyć tworzenie zaplecza dydaktycznego i naukowego, zakupić specjalistyczne wyposażenie i podpisać umowy ze szpitalami i ośrodkami medycznymi w Tarnowie i innych miastach. Dodatkowo, na potrzeby uruchomienia specjalistycznych pracowni, na terenie tarnowskiej uczelni ma postać nowy budynek.

(Na podstawie informacji prasowej serwisu gov.pl)

ZOBACZ RÓWNIEŻ: AKADEMIA TARNOWSKA – AKTUALNOŚCI, REKRUTACJA NA STUDIA

CZYTAJ TAKŻE – Rekrutacja na studia w Polsce:

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia