Stosunki międzynarodowe – AFiB Vistula w Warszawie

W rankingu Perspektywy 2022 kierunek stosunki międzynarodowe w Akademii Finansów i Biznesu Vistula zajął 1. miejsce wśród uczelni niepublicznych.

Stosunki międzynarodowe są nauką łączącą wiedzę, doświadczenia i osiągnięcia wielu dyscyplin. Czerpią zarówno z nauk politycznych, ekonomii i prawa, jak też z socjologii, geografii czy historii.

Studia z zakresu stosunków międzynarodowych, które prowadzi Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie, pozwalają zrozumieć aktualne i najbardziej palące problemy współczesnego świata. Kierunek nie oferuje jednej wąsko rozumianej specjalności. Dostarcza wiedzy i miękkich kompetencji, które są cenione przez pracodawców i pozwalają odnaleźć się w różnych okolicznościach. 

Absolwenci Stosunków Międzynarodowych doskonale realizują się zawodowo w międzynarodowych korporacjach, instytucjach publicznych i finansowych, w mediach oraz dyplomacji.

Unikalność Stosunków Międzynarodowych na AFiB Vistula polega na włączeniu w proces nauczania zarówno naukowców jak i praktyków: dyplomatów, polityków oraz analityków, którzy chętnie dzielą się swoim doświadczeniem ze studentami, wykraczając poza informacje dostępne w podręcznikach. Do najbardziej znanych wykładowców należą m.in. prof. Longin Pastusiak (amerykanista, były marszałek Senatu RP), prof. Jerzy M. Nowak (były ambasador przy NATO), amb. Jan Truszczyński (główny negocjator członkostwa Polski w UE oraz były Stały Przedstawiciel Polski przy UE).

Więcej informacji na stronie Uczelni

ZOBACZ RÓWNIEŻ: AKADEMIA FINANSÓW I BIZNESU VISTULA W WARSZAWIE – AKTUALNOŚCI, REKRUTACJA NA STUDIA

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia