Analiza danych – Data Mining na UPH w Siedlcach

Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach zaprasza na studia podyplomoweAnaliza danych – Data Mining“, prowadzone przez Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UPH (Instytut Matematyki).

Studia podyplomowe na tym kierunku przeznaczone są dla absolwentów studiów wyższych, pragnących uaktualnić i poszerzyć swoją wiedzę z zakresu szeroko pojętej analizy danych. Uruchomienie studiów jest odpowiedzią na zapotrzebowanie regionalnego rynku na wykwalifikowanych pracowników z dziedziny zastosowań matematyki oraz informatyki w medycynie, farmakologii, czy w przemyśle.

Wśród podstawowych kursów na studiach podyplomowych znajdują się:

  • Analiza statystyczna danych,
  • Bazy danych,
  • Analiza korelacji i regresji,
  • Analiza i eksploracja danych,
  • Matematyka w ubezpieczeniach,
  • Analiza szeregów czasowych,
  • Prognozowanie.

Wszystkim wykładom towarzyszą ćwiczenia w pracowni komputerowej z wykorzystaniem oprogramowania: MatLab, Statistica, Mathematica oraz Excel.

Absolwent studiów podyplomowych “Analiza danych – Data Mining” to osoba, która zna zaawansowane metody obliczeniowe, przy wykorzystaniu nowoczesnych programów specjalistycznych i użytkowych. Absolwent jest przygotowany do podjęcia samodzielnej działalności w zawodach związanych z szeroko pojętą analizą rzeczywistych procesów.

Czas trwania w semestrach oraz ilość godzin ogółem: 2 semestry, 215 godzin, w tym 85 godzin wykładów i 130 godzin ćwiczeń laboratoryjnych.

Więcej informacji: Podyplomowe Studia Analizy Danych – Data Mining

Sprawdź także inne STUDIA PODYPLOMOWE NA UPH W SIEDLCACH

ZOBACZ RÓWNIEŻ: UNIWERSYTET PRZYRODNICZO-HUMANISTYCZNY W SIEDLCACH – REKRUTACJA NA STUDIA

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia