Kierunki studiówKierunki studiów LublinStudia humanistyczneStudia Lublin

Architektura informacji – studia w Lublinie

Kierunek studiów architektura informacji to jeden z młodszych kierunków studiów. Jest odpowiedzią na zapotrzebowanie na specjalistów w zakresie profesjonalnego zarządzania dużymi ilościami informacji. Studia w Lublinie proponuje Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej (UMCS).

Na studiach na kierunku architektura informacji zdobędziesz wiedzę potrzebną do budowania nowoczesnej, multimedialnej i wielokanałowej komunikacji.

Specjalności

Na tym kierunku możesz wybrać jedną z dwóch specjalności:

publikowanie cyfrowe i sieciowe:

Zdobędziesz tu wiedzę o współczesnej kulturze piśmiennej, liternecie, rynku wydawniczym, ale też dotyczącą edytorstwa naukowego, technicznego i elektronicznego. Poznasz zasady redagowania i fotoedycji tekstów, grafiki komputerowej, designu i typografii. Nauczysz się konstruowania i redagowania różnych typów dokumentów (tradycyjnych i cyfrowych) z zachowaniem wszystkich wymaganych zasad: zarówno dotyczących sfery tekstowej, jak i wizualnej.

architektura systemów informacyjnych:

Na tej specjalizacji będziesz zajmował się takimi tematami, jak grafika informacyjna, sieci semantyczne, bazy danych, rzeczywistości rozszerzonej (AR), zasoby Internetu i systemów informacyjnych, zasady pozycjonowania serwisów internetowych, projektowania i oceny systemów i usług informacyjnych czy metody data mining. Nauczysz się pozycjonować serwisy internetowe, projektować, analizować i oceniać systemy i usługi informacyjne, ale też korzystać z danych i zarządzać nimi z pomocą nowoczesnych aplikacji i narzędzi.

Co po studiach?

Architektura informacji zajmuje się budową i zarządzaniem m.in. takimi systemami informacyjnymi, jak: biblioteka (tradycyjna i cyfrowa), repozytoria naukowe, kursy e-learningowe, serwisy, portale, wortale, strony internetowe czy systemy CMS oraz biznesowe (np. CRM, ERP, BI). Pracę znajdziesz więc np. przy projektowaniu, budowaniu, tworzeniu treści i zarządzaniu takimi systemami.

Specjaliści od architektury informacji mogą też zajmować się UX designem, mediami społecznościowymi, projektowaniem baz danych czy testowaniem aplikacji. Wachlarz możliwości jest naprawdę szeroki, a wraz z szybkim rozwojem technologii cyfrowych cały czas pojawiają się nowe. Oczywiście możesz też kontynuować naukę na II stopniu studiów architektury informacji lub całkiem innym kierunku.

Kierunek architektura informacji w Lublinie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziez na stronie: Studia humanistyczne Lublin. Interesujesz się kulturą, pociąga cię filozofia i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia humanistyczne w Polsce.

Czytaj również:

Historia w Lublinie

Studia na kierunku historia dostarczają absolwentom bogatej wiedzy na temat…

Filozofia w Lublinie

Studiowanie na kierunku filozofia to przede wszystkim doskonała szkoła krytycznego…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Lublinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Lublinie:

Studia w Lublinie

Kierunki studiów w Lublinie

Rekrutacja na studia w Lublinie

Uczelnie Lublin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia