Kierunki studiów Kielcerodzaje studiów KielceStudiaStudia KielceStudia medyczne

Studia medyczne w Kielcach

Ciekawą ofertę dla osób zainteresowanych przygotował na nowy rok akademicki Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. Właśnie na nim możesz podjąć prestiżowe studia medyczne na kierunku lekarskim.

Ofertę studiów medycznych przygotowała także uczelnia niepubliczna Akademia Nauk Stosowanych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach.

Fizjoterapia na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach

Studenci kierunku fizjoterapia, który prowadzi Collegium Medicum UJK w Kielcach, zdobywają wiedzę z zakresu nauk medycznych i nauk o zdrowiu.

Po ukończeniu studiów będą przygotowani do umiejętności praktycznego zastosowania metod kinezyterapii, masażu, fizykoterapii i fizjoterapii klinicznej u osób chorych i niepełnosprawnych.

Kierunek lekarski na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach

Studia na kierunku lekarskim w CM UJK Lekarskim trwają 6 lat (12 semestrów). Absolwenci otrzymują dyplom i tytuł zawodowy lekarza.

Po ukończeniu studiów absolwenci przystępują do Lekarskiego Egzaminu Końcowego (LEK), a po jego zdaniu uzyskują prawo wykonywania zawodu lekarza uprawniające do podjęcia pracy w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, ośrodkach naukowo-badawczych i akademickich, instytucjach zajmujących się poradnictwem i upowszechnianiem wiedzy z zakresu edukacji prozdrowotnej oraz klinikach wyższych uczelni medycznych.

Kosmetologia w Akademii Nauk Stosowanych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach

Studia na kierunku kosmetologia, które ma w swojej ofercie Akademia Nauk Stosowanych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach, przygotowują specjalistów o kwalifikacjach umożliwiających wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych, upiększających, leczniczych i powstrzymujących procesy starzenia. 

Podstawą wykształcenia jest gruntowna wiedza z zakresu wybranych nauk przyrodniczych, medycznych, humanistycznych i społecznych, wzbogacona o praktyczne umiejętności korzystnego wpływania na zdrowie i wygląd pacjenta. Ponadto w ramach programu kształcenia, studenci przygotowują się również do podejmowania działań organizacyjnych i menedżerskich, niezbędnych w kontaktach z firmami produkującymi preparaty kosmetyczne i lecznicze, kierowania i zarządzania procesami produkcji preparatów kosmetycznych oraz kierowania gabinetem kosmetycznym. 

Zdrowie publiczne na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach

Kierunek zdrowie publiczne – propozycja UJK – jest odpowiedzią na rosnące potrzeby zdrowotne społeczeństwa i koniecznością profesjonalizacji osób pracujących w sektorze ochrony zdrowia. Zdrowie publiczne to nauka obejmująca zagadnienia związane z szeroko pojętym zdrowiem całej populacji.

Studia na tym kierunku dają perspektywę interdyscyplinarnego wykształcenia. Po ukończeniu studiów absolwenci mogą kreować politykę zdrowotną, zarządzać placówkami medycznymi prowadząc usługi konsultingu promocji zdrowia, kierować rządowymi i pozarządowymi projektami zdrowotnymi, koordynować polskie i międzynarodowe badania naukowe z obszaru zdrowia,  uczestniczyć w rozwoju technologii informacyjno-komunikacyjnych w opiece zdrowotnej. 

Poznaj studia medyczne w Kielcach wybierając kierunek z listy poniżej!

Kierunki studiów medycznych w Kielcach 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia medyczne Kielce. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Farmacja w Kielcach

Głównym celem kształcenia na kierunku farmacja jest przygotowanie specjalistów potrafiących…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Kielcach.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Kielcach:

Studia w Kielcach

Kierunki studiów w Kielcach

Rekrutacja na studia w Kielcach

Uczelnie Kielce

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia