Kierunki studiówKierunki studiów WrocławStudia ekonomiczneStudia logistyczneStudia WrocławStudia z zarządzania

Logistyka – Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Kierunek logistyka należy do kierunków chętnie wybieranych przez kandydatów. To jeden z tych kierunków, na które co roku zapisuje się około 10 tysięcy kandydatów. O tak dużym zainteresowaniu studiami przesądzają atrakcyjne perspektywy zatrudniania w branży logistycznej.

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu jest jedną z największych szkół ekonomicznych w kraju i odgrywa ważną rolę w kształceniu ekonomistów, w badaniach naukowych i pracach dla gospodarki. Jest również aktywnym partnerem w międzynarodowych kontaktach naukowych i dydaktycznych. Wśród kilku oferowanych kierunków znajduje się również logistyka.

Celem kształcenia na kierunku logistyka na studiach pierwszego stopnia, o profilu ogólnoakademickim jest:

  • kształcenie wysokokwalifikowanych kadr organizujących i realizujących operacyjną działalność logistyczną w podmiotach gospodarczych,
  • dostosowanie umiejętności studentów do zmiennych potrzeb rynku.

Program kierunku logistyka ma nowoczesny i oryginalny charakter. Przygotowuje studentów do pracy w przedsiębiorstwach zarówno produkcyjnych, handlowych, jak i usługowych, organizacjach gospodarczych, korporacjach międzynarodowych, a także w przedsiębiorstwach z sektora MŚP.

W trakcie zajęć studenci pracują z systemem SAP R/3. Mogą poszerzać swoją wiedzę w kołach naukowych tj. Logis i SAPer, a takżę mają możliwość udziału w projektach ogólnopolskich Top Young 100 i CloudNine, w których prowadzą projekty biznesowe dla takich firm jak m.in. P&G, Jeronimo Martins, FM Logistics, DHL, Raben.

Moduły specjalnościowe

  • Logistyka w przedsiębiorstwie produkcyjnym
  • Metody ilościowe w logistyce
  • Jakość w logistyce
  • Usługi logistycze

Profil absolwenta

Absolwenci uzyskują wiedzę, umiejętności i kompetencje niezbędne do operacyjnego zarządzania logistycznego, w ramach działów funkcjonalnych podmiotów gospodarczych. Poznają istotę zarządzania współczesnymi przedsiębiorstwami oraz zasady działalności logistycznej podmiotów gospodarczych. Absolwenci rozumieją istotę podejścia systemowego i procesowego w logistyce, a także zasady sterowania przepływami rzeczowymi, informacyjnymi i finansowymi.

Perspektywy zawodowe

  • pracownik przedsiębiorstwa wymagającego kompetencji w obszarze logistyki (dział dystrybucji, zaopatrzenia, produkcji, obsługi, klienta, planowania)
  • pracownik przedsiębiorstwa logistycznego, centrum logistycznego, nowoczesnego magazynu
  • specjalista ds. logistyki i zarządzania łańcuchem dostaw w przedsiębiorstwach doradczych i konsultingowych
  • specjalista ds. logistyki we wszystkich właściwych obszarach funkcjonalnych podmiotów gospodarczych

Strona kierunku: LOGISTYKA , Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Poznaj inne propozycje kierunków lub dowiedz się więcej o uczelni: Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Materiały: opis kierunku na stronie Uczelni

Więcej informacji również o innych kierunkach ekonomicznych np. finansach i rachunkowości, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia ekonomiczne Wrocław. Interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Sprawdź stronę studia ekonomiczne w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów we Wrocławiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia