Automatyka i robotyka stosowana – Politechnika Warszawska

Automatyka i robotyka stosowana to propozycja studiów na Wydziale Elektrycznym PW.

Kierunek automatyka i robotyka stosowana, który proponuje kandydatom Politechnika Warszawska (Wydział Elektryczny PW) to studia dotyczące wszelkich aspektów działalności inżynierskiej w obszarze projektowania, wytwarzania i użytkowania urządzeń przemysłowych stosowanych w automatyce.

Program kształcenia obejmuje, oprócz przedmiotów podstawowych, przedmioty kierunkowe, w tym specyficzne dla Wydziału Elektrycznego, związane ze sterowaniem i automatyką, wykorzystaniem systemów mikroprocesorowych, zastosowaniem mikromaszyn, projektowaniem i oprogramowaniem robotów, wykorzystaniem programowalnych układów sterowania i czujników pomiarowych, projektowaniem instalacji inteligentnych, przetwarzaniem i przekształcaniem energii elektrycznej w układach energoelektronicznych i napędowych.

Absolwent tego kierunku potrafi:

  • projektować układy automatyki o średnim stopniu złożoności, mikroprocesorowe sterowniki urządzeń przemysłowych, inteligentne instalacje przemysłowe i budynkowe;
  • przygotować i zrealizować oprogramowanie robotów przemysłowych;
  • stosować rozwiązania automatyki w systemach związanych z przetwarzaniem i przekształcaniem energii elektrycznej, układach energoelektronicznych i napędowych;
  • posługiwać się językiem obcym na poziomie B2;
  • pracować w zespole i realizować powierzone zadania zgodnie z wyznaczonym harmonogramem.

Perspektywy zawodowe:

  • przedsiębiorstwa branży automatyki przemysłowej;
  • biura konstrukcyjne i projektowe;
  • przedsiębiorstwa dystrybucyjne i handlowe;
  • przedsiębiorstwa projektowe i instalacyjne w zakresie automatyki budynkowe.

Więcej informacji na stronie Wydziału: www.is.pw.edu.pl

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków – sprawdź naszą stronę studia techniczne Warszawa. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Warszawa.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Warszawie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Warszawie:

Studia w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie

Rekrutacja na studia w Warszawie

Uczelnie Warszawa

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia