Badania kliniczne – studia podyplomowe w WST w Katowicach

Badania kliniczne: Metodologia, organizacja i monitorowanie – Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach – studia podyplomowe w Katowicach

Nadrzędnym celem studiów Badania Kliniczne: Metodologia, organizacja i monitorowanie powstałych przy współpracy z Associated Medical Clinical Science Services Sp. z o.o. jest zwiększanie kompetencji zawodowych i konkurencyjności na rynku pracy uczestników studiów i umożliwienie zdobycia Certyfikatu GCP (Good Clinical Practise) niezbędnego do pracy w badaniach klinicznych. Celem uruchomienia jest więc przekazanie słuchaczom aktualnej i szeroko rozumianej wiedzy z zakresu aktów prawnych oraz zasad etycznych regulujących obszar badań klinicznych, jak również zapoznanie słuchacza z zasadami projektowania, prowadzenia i monitorowania badań klinicznych, w tym zbierania i analizowania danych oraz interpretacji uzyskanych wyników.

Studia adresowane są do lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów, pracowników jednostek klinicznych i naukowych, działów medycznych, firm farmaceutycznych lub firm typu CRO (Contract Research Organization) i SMO (Site Management Organization), ośrodków prowadzących badania kliniczne oraz do osób zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy i umiejętności w zakresie badań klinicznych. 

Szczegółowe informacje na stronie Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia