Optyka okularowa w Szczecinie

Studia na kierunku optyka okularowa to kierunek warty przemyślenia w kontekście wyboru swoich perspektyw zawodowych. Czego się nauczysz? Poznasz pracę optyka okularowego, co przygotuje absolwenta do pracy w usług związanych z doborem okularów czy soczewek. Kierunek znajdziecie w ofercie Uniwersytetu Szczecińskiego

Studia na kierunku optyka okularowa to doskonałe przygotowanie do podjęcia pracy w takich miejscach jak zakłady optyczne, firmy produkujące lub dystrybuujące sprzęt optyczny. Na absolwentów czaka też praca w szpitalach i przychodniach.

Ważne są bowiem kompetencje, które zdobywa się na studiach. Dzięki nauce na tym kierunku nauczysz się:

  • jak działają oraz jak się wytwarza i obrabia soczewki,
  • jakie są wady wzroku i jak się je koryguje,
  • fizycznych podstaw diagnostyki medycznej,
  • wykorzystania aparatury optycznej,
  • anatomii i fizjologii oka.

Optyka okularowa na Uniwersytecie Szczecińskim jest jednym z nielicznych takich kierunków w kraju. W czasie studiów organizowane są szkolenia i wykłady prowadzone przez przedstawicieli firm z obszaru optyki. Studenci mają również możliwość odbycia praktyki zawodowej w specjalistycznych salonach optycznych.

Więcej informacji o kierunkach medycznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia medyczne Szczecin. Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Szczecinie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne w Polsce.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Szczecinie:

Studia w Szczecinie

Kierunki studiów w Szczecinie

Rekrutacja na studia w Szczecinie

Uczelnie Szczecin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia