Bezpieczeństwo wewnętrzne w Katowicach

Jeśli interesuje Cię kryminalistyka, resocjalizacja, bezpieczeństwo i porządek publiczny, chcesz wybrać studia społeczne w Katowicach – kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne może być dla Ciebie doskonałym wyborem.

Studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne prowadzi Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach. Ten kierunek ma również w swojej ofercie uczelnia niepubliczna – Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy WSZOP w Katowicach.

Bezpieczeństwo wewnętrzne na AWF im. Jerzego Kukuczki w Katowicach

Wydział Zarządzania Sportem i Turystyką AWF w Katowicach prowadzi studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne. Studenci mają do wyboru w ramach tego kierunku dwie specjalności. Absolwenci uzyskują tytuł zawodowy licencjata.

Specjalności:

  • Policja w systemie bezpieczeństwa publicznego,
  • Zarządzanie kryzysowe.

Bezpieczeństwo wewnętrzne w Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy WSZOP w Katowicach

Program studiów licencjackich na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne we WSZOP w Katowicach ma interdyscyplinarny charakter. Łączy w sobie zagadnienia z zakresu nauk prawnych, ekonomicznych, psychologicznych i kryminologicznych. Dobrane ze szczególną wnikliwością kierunkowe treści kształcenia obejmują m.in. zagadnienia dotyczące czynników kryminogennych, elementów penitencjarystyki, eksperymentów kryminalistycznych, analizy śledczej cyfrowych nośników danych, metod i taktyk przesłuchań świadka i są w znacznym wymiarze godzin realizowane w formie zajęć laboratoryjnych.
Pozwala to absolwentowi na kontynuowanie nauki na studiach magisterskich oraz na podjęcie obowiązków zawodowych.

Specjalności:

  • Resocjalizacja penitencjarna,
  • Psychokryminalistyka,
  • Kryminologia i kryminalistyka,
  • Bezpieczeństwo i porządek publiczny.

Uczelnie prowadzące kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne w Katowicach

Więcej informacji o kierunkach społecznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia społeczne Katowice. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z tkanką życia społecznego, bezpieczeństwem, mediami, komunikacją i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia społeczne.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Katowicach.

Zobacz również treści poświęcone studiom w Katowicach:

Studia w Katowicach

Kierunki studiów w Katowicach

Rekrutacja na studia w Katowicach

Uczelnie Katowice / woj. śląskie

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia