Kierunki studiówKierunki studiów KatowiceStudia KatowiceStudia społeczne

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Katowicach

Wybierasz się na studia społeczne w Katowicach? Szczególnie interesują Cię studia dziennikarskie? Sprawdź, które katowickie uczelnie prowadzą kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna.

Studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna proponują kandydatom Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach

Struktura przedmiotów realizowana na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna (propozycja Uniwersytetu Śląskiego) obejmuje zarówno zagadnienia z zakresu politologii, filozofii, ekonomii, psychologii, socjologii, jak również problematykę związaną z samym zawodem dziennikarskim i zawodami pokrewnymi. Celem kształcenia jest więc nie tylko pozyskanie wiedzy umożliwiającej rozumienie i analizę podstawowych procesów zachodzących w nowoczesnych społeczeństwach informacyjnych, ale także umiejętności bycia aktywnym uczestnikiem dokonujących się zmian w zakresie funkcjonowania informacji społecznej.

Perspektywy zawodowe:

  • dziennikarz we wszystkich typach i rodzajach periodycznych mediów masowych,
  • pracownik reklamy, promocji, public relations,
  • edukacja medialna,
  • zarządzanie instytucjami medialnymi,
  • badania rynku medialnego i badania opinii publicznej.

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach

Na studiach dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach łamany jest stereotyp, że absolwenci dziennikarstwa mogą pracować tylko w tradycyjnych mediach. Stawiając na rozwijające się technologie komunikowania, Uczelnia gwarantuje możliwość realizowania się w wielu zawodach i firmach.

W swoim życiu zawodowym możesz mieć zatem wiele wcieleń: może najpierw zostaniesz dziennikarzem lub PRowcem, aby później podjąć pracę w dziale reklamy, czy nawet w firmie produkującej gry komputerowe? A może odwrotnie? Studia przygotują Cię do każdej z tych ścieżek kariery zawodowej.

Poprzez zróżnicowane formy pracy nie jest przekazywana jedynie wiedza teoretyczna. Liczy się praktyczne podejście, dzięki któremu studenci zdobywają  kompetencje i umiejętności praktyczne, jak również rozwijają własne zainteresowania związane z mediami. Uczelnia dysponuje również studiem radiowym, gdzie studenci przygotowują podcasty oraz audycje i programy, a także laboratoriami komputerowymi, gdzie tworzą teksty, grafiki i wszelkie materiały na strony internetowe.

Specjalności na studiach I stopnia:

  • Dziennikarstwo ekonomiczne i Public Relations,
  • Nowe media i komunikacja elektroniczna w organizacjach,
  • Projektowanie komunikacji wizualnej i narracji.

Kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Katowicach

Więcej informacji o kierunkach społecznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia społeczne Katowice. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z tkanką życia społecznego, bezpieczeństwem, mediami, komunikacją i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia społeczne.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Katowicach.

Studia w Katowicach

Kierunki studiów w Katowicach

Rekrutacja na studia w Katowicach

Uczelnie Katowice / woj. śląskie

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia