Kierunki studiówKierunki studiów WrocławStudia chemiczneStudia Wrocław

Chemia – studia we Wrocławiu

Studia chemiczne mają swoją bogatą reprezentację kierunków studiów na wrocławskich uczelniach. Jednak ten najbardziej wszechstronny i uniwersalny kierunek, jakim jest chemia studiować można na jednej uczelni we Wrocławiu.

Studiowanie kierunków chemicznych zdobywa sobie coraz większe uznanie wśród kolejnych roczników maturzystów. Wśród nich znajduje się także uniwersalny i wszechstronny kierunek chemia z oferty Uniwersytetu Wrocławskiego.

Chemia na Uniwersytecie Wrocławskim

Na studiach uzyskasz podstawową wiedzę i umiejętności chemiczne, które realizowane będą jako blok przedmiotów obowiązkowych identyczny dla całego roku, a oprócz tego będziesz mieć możliwość poznania bardziej szczegółowej wiedzy w ramach wybranej specjalności. Kierując się własnymi planami na przyszłość, samodzielnie wybierzesz przedmioty ze specjalności z puli starannie zaplanowanych i przygotowanych zajęć.

Wśród planowanych specjalności znajdziecie:

  • analityka chemiczna – nauczysz się prowadzić analizy substancji pochodzenia naturalnego i sztucznego metodami klasycznymi oraz instrumentalnymi, a ogólna wiedza chemiczna przygotuje Cię dodatkowo do badania ich właściwości chemicznych z wykorzystaniem najnowszych technik badawczych i aparatury naukowej.
  • chemia materiałów dla nowoczesnych technologii – zapoznasz się z nowoczesnymi materiałami wykorzystywanymi we współczesnych technologiach lub potencjalnie mogących znaleźć tam swoje zastosowanie. Nauczysz się także nowych metod pomiarowych stosowanych do ich charakteryzowania.
  • chemia ogólna  – zdobędziesz szeroką wiedzę z zakresu chemii, dowiesz się o nowoczesnych metodach syntezy związków chemicznych o zaplanowanych właściwościach. Poznasz także współczesne metody fizykochemiczne stosowane w badaniach struktury związków.

Atrakcyjna praca po studiach chemicznych

Jako absolwent tego kierunku, oprócz ogólnej wiedzy chemicznej, zdobędziesz doskonałe przygotowanie do pracy w laboratoriach chemicznych, instytutach badawczych, różnych dziedzinach przemysłu – przede wszystkim w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym i biotechnologicznym oraz na wyższych uczelniach. Wszystkie nasze specjalności mają charakter interdyscyplinarny, co zapewnia szerokie i wszechstronne wykształcenie.

Kierunek chemia we Wrocławiu

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia chemiczne Wrocław. Interesujesz się naukami ścisłymi, bawią cię działania w laboratoriach, cieszą eksperymenty i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia chemiczne w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów we Wrocławiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Czemu nie? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia