EdukacjaKursy maturalneMaturaNowe

Collegium Wiedzy – bezpłatne warsztaty dla maturzystów i nie tylko

Ruszyła kolejna edycja projektu Collegium Wiedzy, prowadzonego przez Collegium Civitas, uczelnię z 25 letnim doświadczeniem w edukacji. Bogata oferta bezpłatnych zajęć w formule online adresowana jest do maturzystów oraz kadry szkół ponadpodstawowych.

W ramach projektu prowadzonego przez Collegium Civitas organizowane są między innymi bezpłatne powtórki do matury, podczas których można powtórzyć wiadomości z wybranych przedmiotów maturalnych. W tym roku, od lutego do kwietnia, na kanale YouTube Collegium Civitas, na maturzystki i maturzystów czekają podsumowania wiadomości z języka polskiego, matematyki i geografii. Zajęcia prowadzą nauczyciele, egzaminatorzy, twórcy pytań maturalnych dla CKE.

Wszystkie zajęcia w ramach programu Collegium Wiedzy są bezpłatne i prowadzone online. Obowiązują zapisy.

Terminy i tematyka spotkań

5 marca (sobota), godz. 11:00 – powtórka do matury z języka polskiego, podczas której omówione zostaną m. in.: lektury do matury, zawsze modne motywy, epoki literackie oraz metody uniknięcia błędów i niezrozumienia tematów. Prowadząca podpowie, jak się uczyć, by wszystko zapamiętać oraz zdradzi 5 sposobów na zdanie matury.  

Rejestracja:  https://app.evenea.pl/event/maturazpolskiego2022cz2

3 i 10 marca (czwartki), godz. 18:00 – powtórki do matury z geografii. Na pierwszym spotkaniu będą omawiane m.in.: obliczenia związane z górowaniem słońca, formy polodowcowe, cechy rzeźby doliny rzecznej i typy jezior. Rejestracja: https://app.evenea.pl/event/maturazgeografii2022/

Drugie spotkanie z geografii to zupełnie inny zakres tematyczny. Tym razem prowadzący przedstawi przykładowe obliczenia dotyczące nachylenia zbocza, opowie o mapach synoptycznych i ruchach izostatycznych. Wytłumaczy także, jak wykonywać obliczenia przyrostu rzeczywistego i naturalnego. Rejestracja: 

https://app.evenea.pl/event/maturazgeografii2022cz2/

19 marca i 2 kwietnia (soboty), godz. 11:00 – powtórki do matury z matematyki. Podobnie jak w przypadku poprzednich przedmiotów, zakres tematów będzie inny na każdym ze spotkań.

Podczas pierwszego webinaru zostaną omówione liczby rzeczywiste, wyrażenia algebraiczne, równania i nierówności, ponadto funkcje, ciągi oraz zagadnienia z trygonometrii.

Drugie spotkanie obejmie planimetrię, geometrię na płaszczyźnie kartezjańskiej, stereometrię, elementy statystyki opisowej, teorii prawdopodobieństwa, kombinatoryki i rachunku różniczkowego.

W ramach każdych zajęć 2 godziny będą poświęcone zagadnieniom z zakresu podstawowego, a 1 godzina materiałowi z poziomu rozszerzonego.

Szczegóły na stronie Collegium Civitas (https://www.civitas.edu.pl/pl/dla-szkol/dla-maturzystek-i-maturzystow).

____

Uczelnia organizuje również warsztaty z doradztwa zawodowego, spotkania dotyczące wyboru kierunku studiów oraz zajęcia z socjologii, zarządzania, relacji międzynarodowych, nowych mediów i dziennikarstwa czy bezpieczeństwa.

Oferta Collegium Wiedzy adresowana jest też do kadry szkół ponadpodstawowych. W tegorocznej propozycji dla nauczycieli zostały uwzględnione pomysły zgłoszone przez przedstawicieli grona pedagogicznego, obejmujące zakresem tematycznym kwestie związane z wypaleniem zawodowym, kształtowaniem zdrowej relacji z uczniem czy budowaniem pozytywnego wizerunku nauczyciela jako mentora, coacha i przewodnika. Planowany jest również cykl spotkań podejmujących tematykę aktualnych wyzwań stojących przed osobami zarządzającymi placówkami oświatowymi.

W zajęciach Collegium Wiedzy, od początku istnienia projektu, wzięło udział ponad 50 tysięcy uczniów oraz około 1000 nauczycieli i dyrektorów szkół ponadpodstawowych.

Szczegóły projektu dostępne są na stronie: https://www.civitas.edu.pl/dla-szkol/

(Informacja prasowa, materiały graficzne: Collegium Civitas)

ZOBACZ RÓWNIEŻ: COLLEGIUM CIVITAS – AKTUALNOŚCI, REKRUTACJA NA STUDIA

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia