Czy da się wyceniać przyrodę tak jak sztukę? Wykład na UG

30 lipca 2022 roku Uniwersytet Gdański oraz Instytut Oceanologii PAN zapraszają na wykład online w ramach XX. Letnich Spotkań z Nauką pt. “Czy da się wyceniać przyrodę tak jak sztukę?”.

Uniwersytet Gdański i Instytut Oceanologii PAN w sobotę 30 lipca 2022 roku o godz. 20:00 zapraszają na piąty wykład w ramach XX. Letnich Spotkań z Nauką pt. “Czy da się wyceniać przyrodę tak jak sztukę?”, który wygłosi prof. dr hab. Jan Marcin Węsławski (ekolog morza, dyrektor Instytutu Oceanologii PAN).

Wykład odbędzie się w formie transmisji online.

Od ponad 20 lat waloryzacja – wycena wartości przyrodniczych staje się coraz ważniejszym narzędziem dla zarządzania zasobami żywymi i ochrony Przyrody. Pojęcie “dóbr i usług ekosystemu” weszło już do słownika ekonomistów (przykładem tego jest handel emisjami CO2). Takie podejście ma jednak wiele słabych stron. Przedstawię alternatywną wizję, wyceny przyrody wg takich kryteriów jakie stosuje się do sztuki – opartych na emocjach, a nie cenie marketingowej.

prof. dr hab. Jan Marcin Węsławski

Organizatorami wydarzenia są: Instytut Budownictwa Wodnego PAN, Instytut Oceanologii PAN, Wydział Historyczny Uniwersytetu Gdańskiego, Rada Upowszechniania Nauki PAN.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

ZOBACZ RÓWNIEŻ: UNIWERSYTET GDAŃSKI – AKTUALNOŚCI, REKRUTACJA NA STUDIA

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia