Diagnostyka psychologiczna – Uniwersytet Gdański
Studia podyplomowe na kierunku diagnostyka psychologiczna na Uniwersytecie Gdańskim skierowane są przede wszystkim do absolwentów studiów psychologicznych, pracowników placówek oświatowych, ochrony zdrowia, poradni psychologiczno-pedagogicznych i innych placówek diagnostyczno-terapeutycznych.
Celem 3-semestralnych studiów podyplomowych na kierunku Diagnostyka psychologiczna, proponowanych przez Uniwersytet Gdański, jest uzyskanie przygotowania teoretycznego i praktycznego do prowadzenia diagnozy psychologicznej w różnych obszarach praktyki klinicznej i dla różnych celów klinicznych. Studia realizowane w trybie niestacjonarnym (zajęcia odbywają się raz w miesiącu w soboty-niedziele).
Absolwent studiów uzyskuje przygotowanie teoretyczne i praktyczne do prowadzenia diagnozy psychologicznej w różnych obszarach praktyki klinicznej i dla różnych celów klinicznych. W trakcie studiów będzie można: dogłębniej poznać i zrozumieć proces diagnostyki psychologicznej, rozwinąć myślenie diagnostyczne, rozwinąć umiejętności diagnostyczne (kontakt diagnostyczny, dostosowanie procedur do różnych nurtów teoretycznych i celów klinicznych, integracja danych i komunikowanie wniosków diagnostycznych, kulturowe, prawne i etyczne aspekty psychologicznego badania klinicznego), poszerzyć wiedzę o zdrowiu psychicznym, poznać procedury diagnostyczne potrzebne do oceny najczęściej spotykanych w praktyce zaburzeń psychicznych, neurologicznych, trudności edukacyjnych, nauczyć się stosowania różnych specyficznych narzędzi diagnostycznych, mogących mieć wykorzystywanie w praktyce klinicznej, poznać specyfikę diagnozowania problemów rodziny, dzieci i młodzieży, osób dorosłych.
Moduły:
- I – diagnostyka psychologiczna w systemie edukacji,
- II – diagnostyka psychologiczna w psychologii klinicznej i psychologii zdrowia,
- III – diagnostyka psychologiczna w neuropsychologii klinicznej; pogłębić umiejętności opiniowania psychologicznego (specyfika opinii psychologicznej w zależności od problemu i od odbiorcy, np. osoba badana, rodzina, zespół leczniczo-terapeutyczny, sąd)
Przewiduje się, że studia ze względu na ofertę programową obejmującą podstawowe działy psychologii klinicznej będą stanowić element proponowanego kształcenia w ramach specjalizacji klinicznej realizowanych w Ośrodkach Doskonalenia Kadr Medycznych.
Więcej informacji o tym kierunku na stronie Uniwersytetu Gdańskiego
Interesują Cię inne kierunki? Sprawdź: REKRUTACJA NA STUDIA PODYPLOMOWE – UNIWERSYTET GDAŃSKI
ZOBACZ RÓWNIEŻ: UNIWERSYTET GDAŃSKI – AKTUALNOŚCI, REKRUTACJA NA STUDIA
CZYTAJ TAKŻE:
Morska energetyka wiatrowa – Uniwersytet Gdański
Slawistyka – Uniwersytet Gdański
Uniwersytet Gdański zaprasza na konferencję karierową Skill Sprint
Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku i woj. pomorskim:
Studia w Gdańsku
Kierunki studiów w Gdańsku
Rekrutacja na studia w Gdańsku
Uczelnie Gdańsk
Ciekawy artykuł? Udostępnij:
Robię obecnie podyplomówkę z diagnozy psychologicznej na WSKZ-cie, bo zależało mi na kształceniu online żeby nie tracić czasu na dojazdy i jestem zadowolona- koleżanka kończyła swoje studia pół roku temu i chcemy razem w przyszłym roku podjąć kolejny kierunek, bo są dodatkowe rabaty.