Kierunki studiówKierunki studiów KrakówStudia ekonomiczneStudia Kraków

Ekonomia – Uniwersytet Jagielloński

Kierunek studiów ekonomia to szansa na zdobycie wiedzy z zakresu ekonomii i finansów, jak również przydatnych elementów specjalistycznej wiedzy z matematyki, nauk o zarządzaniu oraz nauk prawnych, społecznych i humanistycznych. 

Studia na kierunku ekonomia, które ma w swojej ofercie Uniwersytet Jagielloński, prowadzone są przez Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ.

Istotą koncepcji kształcenia jest dbanie o najwyższy poziom merytoryczny przekazywanych treści oraz ich dostosowanie do zmieniających się potrzeb życia społeczno-gospodarczego i oczekiwań studentów wynikających ze zmieniającego się rynku pracy, a także kształtowanie etycznych i odpowiedzialnych postaw w biznesie oraz uwrażliwienie na problematykę zrównoważonego rozwoju gospodarczego.

Kierunek ekonomia na UJ odpowiada na potrzeby rynku pracy w zakresie menedżerów wysokiego i średniego szczebla oraz specjalistów z ekonomii.

Absolwenci i absolwentki studiów I stopnia są przygotowani do pracy na specjalistycznych stanowiskach związanych z ekonomią w sektorze prywatnym i publicznym, a także do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. 

Kierunek ekonomia w Krakowie

Więcej informacji o kierunkach ekonomicznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia ekonomiczne w Krakowie. Interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ekonomiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Chcesz studiować w Krakowie i poznać inne rodzaje studiów? Przejdź do rodzaje studiów Kraków. Może zainteresujesz się informacjami o studiach z zakresu zarządzania lub studiami logistycznymi.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia