Kierunki studiów KrakówNoweStudia filologiczneStudia humanistyczneStudia KrakówTOP KrakówTop studia

Filologia angielska w Krakowie

Dla wszystkich, którzy uznali, że poznanie języka angielskiego na poziomie szkoły średniej to za mało, ciekawą propozycją mogą być studia na kierunku filologia angielska. W Krakowie jest kilka uczelni, które przygotowały konkretne oferty studiów anglistycznych.

Cel studiów na kierunku filologia angielska jest zasadniczy. Poznać język angielski w stopniu takiej znajomości, by bez problemów komunikować się w mowie i piśmie. Studenci dążą do osiągnięcia poziomu, który oznaczony jest jako C1.

Zastanawiasz się, które krakowskie uczelnie oferują kandydatom studia na anglistyce? Propozycje mogą zadowolić malkontentów. Uczelni z ofertą filologii angielskiej jest kilka. Dwie propozycje ma dla was Uniwersytet Jagielloński. Oprócz studiów na anglistyce uczelnia oferuje także studia na kierunku filologia angielska z językiem niemieckim.

Kierunek filologia angielska to także propozycja Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Charakterystyka absolwenta studiów tego kierunku opisana jest następująco:

“Absolwent studiów posiada ogólną wiedzę o języku, literaturze, historii i kulturze krajów angielskiego obszaru językowego oraz umiejętności wykorzystania jej w pracy zawodowej oraz różnych sytuacjach życiowych. Legitymuje się zbliżoną do rodzimej znajomością języka angielskiego na poziomie biegłości C1 (według ESOKJ Rady Europy), umie posługiwać się językiem specjalistycznym niezbędnym do wykonywania zawodu.

Absolwent posiada interdyscyplinarne kompetencje pozwalające na wykorzystanie wiedzy o języku i jego znajomości w różnorodnych dziedzinach nauki i życia społecznego. Umie rozwiązywać problemy zawodowe, gromadzić, przetwarzać oraz przekazywać (pisemnie i ustnie) informacje ogólne, a także uczestniczyć w pracy zespołowej.”

Na studia zaprasza również Krakowska Akademia im. Frycza Modrzewskiego. Wybrane zagadnienia realizowane w toku studiów:

  • strategie tłumaczeniowe i specyfika języków specjalistycznych,
  • współczesne życie kulturalne krajów angielskiego obszaru językowego,
  • interpretacja gramatyczna tekstów,
  • analiza i interpretacja dzieła literackiego.

Ciekawą propozycję przygotowała również Akademia Ignatianumw Krakowie. Oferuje studentom atrakcyjne ścieżki edukacyjne:

  • Nauczanie języka angielskiego w przedszkolach i szkołach podstawowych
  • Redakcja tekstów anglojęzycznych
  • Komunikacja międzykulturowa w biznesie

Za najlepszą zachętę do podjęcia studiów na kierunku filologia angielksa mogą posłużyć zdania z opisu tego kierunku na stronach UJ;

Chcesz zgłębić tajniki fascynującego świata anglosaskiego? Interesuje Cię literatura i kultura angielska i amerykańska? A może interesuje Cię tłumaczenie lub komunikacja międzykulturowa? Chcesz świetnie znać język angielski? Jeśli tak, studia I stopnia na kierunku filologia angielska są dla Ciebie!

Kierunek filologia angielska w Krakowie

O wymienionych na tej liście kierunkach oraz innych studiach filologicznych dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia filologiczne Kraków. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia filologiczne w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Krakowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia