Kierunki studiów Zielona GóranewStudia filologiczneStudia Zielona Góra

Filologia germańska w Zielonej Górze

Studia na kierunku filologia germańska to doskonała okazja do poznania języka niemieckiego na poziomie gwarantującym swobodę komunikacji z tym ważnym dla kraju partnerem ekonomicznym. Warto zastanowić się nad wyborem tego kierunku i sprawdzić, na której uczelni można podjąć studia w Zielonej Górze.

Studiować w Zielonej Górze można głównie na Uniwersytecie Zielonogórskim. Na Wydziale Humanistycznym UZ, który posiada bogatą ofertę kierunków filologicznych, znajdziecie również kierunek studiów filologia germańska.

Filologia germańska na Uniwersytecie Zielonogórskim

Podstawą kwalifikacji jest wynik matury z języka niemieckiego oraz języka polskiego. Studia realizować można w ramach propozycji trzech specjalności. W ramach specjalności nauczycielskiej zostaniesz przygotowany do formułowania i samodzielnego rozwiązywania problemów zawodowych oraz komunikowania się ze specjalistami i niespecjalistami w zakresie dotyczącym dydaktyki i metodyki nauczania języków obcych. Ukończenie specjalności translatoryka przygotowuje do wykonywania zawodu tłumacza języka niemieckiego. Poza słownictwem ogólnym posiadać będziesz duży zasób słownictwa specjalistycznego z różnych dziedzin, w tym elementy leksyki gospodarczej, prawnej, medycznej itd. Trzecia z proponowanych specjalności to język niemiecki w komunikacji zawodowej. Ze studiów wyniesiesz szerokie przygotowanie leksykalne, umożliwiające szybkie odnalezienie się w prawie każdym miejscu pracy związanym z administracją, szeroko pojętą branżą usługową, transportowo-spedycyjną, logistyką, w przedsiębiorstwach produkcyjnych, handlowych, kulturalno-oświatowych itp.

Kierunek filologia germańska w Zielonej Górze

O innych studiach filologicznych dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia filologiczne Zielona Góra. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia filologiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Zielonej Górze.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Zielonej Górze:

Studia w Zielonej Górze

Kierunki studiów w Zielonej Górze

Rekrutacja na studia w Zielonej Górze

Uczelnie Zielona Góra

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia