Florystyka – studia podyplomowe na URK

Celem studiów podyplomowych na kierunku Florystyka (Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w KrakowieWydział Biotechnologii i Ogrodnictwa URK) jest wyposażenie studenta w wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne do efektywnej pracy w dziale profesjonalnej i komercyjnej florystyki, na poziomie przyjętym w krajach Unii Europejskiej. Absolwenci uzyskają odpowiednie przygotowanie do osiągnięcia sukcesu w stale zmieniającej się branży kwiatowej przez wykształcenie najlepiej wyszkolonych pracowników lub właścicieli pracowni florystycznych i kwiaciarń, dzięki nauce technik florystycznych, wiedzy na temat roślin i teorii florystyki współczesnej oraz kompetencji społecznych związanych z przedsiębiorczością, umiejętnościami organizacyjnymi, poczuciem estetyki, poszukiwaniem nowych możliwości rozwoju zawodowego.

Osoby kończące nasze studia podyplomowe posiadają bardzo dobrą znajomość warsztatu florystycznego i umiejętność wykonywania dekoracji okolicznościowych i świątecznych, a także umiejętność założenia i poprowadzenia swojej firmy. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu z teorii i zdaniu egzaminu praktycznego przed specjalną komisją, uzyskują potwierdzenie osiągniętych kwalifikacji zawodowych, w zakresie florystyki, honorowane nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Ponadto egzamin kończy się wystawą aranżacji florystycznych, gdzie absolwenci mogą promować swoją twórczość artystyczną.

Studia mają charakter ogólnopolski i przeznaczone są dla absolwentów wszystkich uczelni wyższych. Wykłady i zajęcia praktyczne prowadzone są przez pracowników naukowych Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie oraz innych uczelni wyższych w Polsce, a także przez dyplomowanych florystów instruktorów.

Więcej informacji: Florystyka na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie

ZOBACZ RÓWNIEŻ: UNIWERSYTET ROLNICZY W KRAKOWIE – STUDIA PODYPLOMOWE

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia